« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonspor para arıyor

Türk Telekom’la 15 milyon YTL’lik sponsorluk görüşmelerini sürdüren Trabzonspor, ihalenin kazanılması halinde kulübün kasasına yılda yaklaşık 12 milyon YTL girecek Uzungöl Regülatör ve Hidro Elektrik Santrali (HES) Projesi ihalesi için destek istedi.

Yunus Emre SEL / DHA
SON GÜNCELLEME
Başkan Sadri Şener’in sponsorluk için Türk Telekom yetkilileriyle yaptığı görümelerde sona yaklaşıldığı bildirildi. Trabzonspor’la Türk Telekom arasındaki resmi sözleşmenin bu ay içinde imzalanabileceği belirtildi. Başkan Sadri Şener’in Türk Telekom’dan alınacak parayla kulübün borsadaki hisselerini geri almayı düşündüğü öğrenildi.

İhalesi hafta sonunda yapılacak Uzungöl Regülatörü ve HES ihalesine katılabilmek için Bordo-Mavi Enerji adında bir şirket kuran yönetim, yılda ortalama 12 milyon YTL getirisi olacağı belirtilen proje için destek kampanyası da başlattı. Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu, projenin 24 MW elektrik üretimi sağlayacağını, yaklaşık 25 milyon dolarlık keşif bedeli olduğunu belirterek, "Rantabilitesi yüksek bir proje olup yıllık 12 milyon YTL civarında gelir sağlaması planlanmaktadır. Bu proje için Trabzonspor’u seven herkesten destek bekliyoruz" diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.