« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonspor koruma istedi

Trabzonspor Kulübü, Fatih Tekke ve Gökdeniz Karadeniz'in araçlarına yönelik silahlı saldırı olaylarının ardından bugün valilikten koruma talebinde bulundu.

A.A.
SON GÜNCELLEME

 Trabzon Valisi Hüseyin Yavuzdemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, bugün ulusal bir gazetede yer alan “bir ay önce Fatih Tekke'nin ayaklarının dibine ateş edildiği, Valiyle görüşen Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak'ın olayın kapatılmasını sağladığı” yönündeki haberi değerlendirdi./images/100/0x0/55ea0c5df018fbb8f86721e2

Vali Yavuzdemir, valiliğe ve emniyete başvurulduğu iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirterek, “Söz konusu gazetede yazılanların aslı yoktur” dedi.

Trabzonspor Kulübü'nün, güvenliklerinin sağlaması yönünde valiliğe müracaat ettiğini ifade eden Vali Yavuzdemir, “Koruma talebinde bulundular. Bunu değerlendireceğiz” diye konuştu.

Trabzon'da 30 Ocak 2006'da Trabzonspor'un kaptanı Fatih Tekke ve eşinin otomobilleri ile Gökdeniz Karadeniz'in eşi Serra Karadeniz'in otomobili ve işyerine yönelik silahlı saldırı düzenlenmişti.

TEKKE VE GÖKDENİZ İÇİN 
 
Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, silahlı saldırı olayıyla ilgili koruma talebi konusunda ilk gün gerekli görüşmeleri yaptıklarını ve dün de gerekli resmi yazıyı prosedür gereği Valiliğe verdiklerini söyledi.

Sayitoğlu, yaşanan silahlı saldırı sonucu ilk gün ilgili yerlerle gerekli görüşmeleri yaptıklarını ve sözlü koruma talebinde bulunduklarını belirterek, ”Dün de gerekli resmi yazıyı prosedür gereği valiliğimize verdik. Bu konuda gerekli çalışmalarımızı ilk gün gerçekleştirdik” dedi.

Koruma taleplerinin Fatih Tekke ve Gökdeniz Karadeniz ile ilgili olduğunu kaydeden Sayitoğlu, “Sadece bu sporcuların korunması için koruma talebinde bulunduk. Tesis ve kulüple alakalı bir talebimiz yok. Deplasman maçları için de böyle bir isteğimiz yok. Çünkü her deplasman takımı için gerekli önlemler alınıyor. Bu olay yaşanmadan önce de gittiğimiz deplasmanlarda güvenlik güçleri her takım için uygulanan önlemleri bizim için de alıyorlardı” diye konuştu.

Bordo-mavili takımın yavaş yavaş bu olayı üzerinden attığını da ifade eden Sayitoğlu, şöyle konuştu: “Biz sadece biraz daha güvenlik tedbirini artırarak bu sporcuların kafalarının iyice rahat olmasını istedik. Sporcularımız için üzerimize düşen her şeyi yapmak ve tedbiri elden bırakmamak durumundayız. Bir müddet bu uygulama sürecek.”

 


İlişkili Haberler