« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonspor kenetlendi

Spor Toto Süper Lig'de lider olmasına karşın ikinci yarıya iyi bir başlangıç yapamayan, Ziraat Türkiye Kupası'ndan elenen Trabzonspor'da, camia Antalyaspor maçı öncesi kenetlendi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bordo-mavili kulübün yetkili kurulları, eski yöneticiler ve taraftarlar zorlu maç öncesi kulübü ziyaret ederek, bordo-mavili takıma moral veriyorlar.

Kulüp asbaşkanı Nevzat Şakar, kulübün yetkili kurullarının eski yöneticilerinin ve taraftarların ziyaretlerinin kendilerini gururlandırdığını ve memnun ettiğini belirterek, “İnşallah Antalyaspor maçında daha önce kaybettiğimiz puanların acısını çıkartırız ve galip geliriz. Trabzonspor, bir maç kaybetmekle hiçbir zaman iddiasından ve hedeflerinde uzaklaşmaz. Önümüzde çok önemli bir Antalyaspor maçımız var. Taraftarlarımıza çağrıda bulunuyorum. Pazar günü Antalyaspor maçına gelerek takımlarını 90 dakika boyunca desteklesinler. Maçı kazanıp yolumuza devam etmek istiyoruz” dedi.

Trabzonspor'da karamsar bir havanın olduğunu düşünmediğini vurgulayan Şakar, “Lig uzun bir maraton oynayacağımız 15 maç daha var. Biz de dahil her takım puan kayıpları yaşayabilir. Futbolda bunlar var. Rakiplerimiz de kaybedecek, biz de kaybedeceğiz ama Trabzonspor olarak mutlu sona ulaşacağımızı düşünüyorum. Taraftarımız 1-2 maç kaybetmeyle veya berabere kalmayla umutlarını kırmamalarını rica ediyoruz. Sonuna kadar destek olsunlar. Bizlere, teknik kadroya ve futbolculara güvensinler. Oyuncularımız aslanlar gibi 15 maçı en iyi şekilde hedeflediğimiz gibi kazanıp hedefimize ulaşacağız” diye konuştu.

“ŞİŞİRME BALONLAR”

Şakar, bir gazetecenin Trabzonspor maçını kazanan Fenerbahçe'nin şampiyon olacağı şeklinde kamuoyunda bir hava estiriliyor. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz? şeklindeki sorusu üzerine, “Bunlar şişirme balonlar. Tabii ki Fenerbahçe bize karşı iyi ve güzel futbol oynadı. Kendilerini kutluyoruz, bu bir spordur. Ama kimse paniğe kapılmasın biz sonunda gülen taraf olacağız” ifadesini kullandı.

TEOFİLO KONUSU

Trabzospor'da ligin ilk yarısında izinsiz olarak kentten ayrılan ve bir daha dönmeyen Kolombiyalı oyuncu Teofilo'nun, Kolombiya'nın Caldas Kulübü'ne transferinin kapanmadığı bildirildi.

Kolombiya'da 10 Şubat'a kadar transferin sürdüğü, Caldas Kulübü'nün teminatı yatırması halinde transferin halen daha gerçekleşme ihtimalinin olduğu, bunun yanında bu futbolcunun başka kulüplere de transferinin olabileceği belirtildi.

Kulüp asbaşkanı Nevzat Şakar, Kolombiyalı oyuncu Teofilo Gutierrez konusunda bir gelişme olmadığını belirterek, “Biz menajerine satmak veya kiralamakla ilgili olarak yetki verdik. Kolombiya'da transfer 10 Şubat'a kadar devam ediyor. Futbola devam etmek istiyorsa bizimle gelip anlaşır, uzlaşır futbol hayatına devam eder. Aksi takdirde ise yapacağı bir şey yok” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz