« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonspor, Hakan Çalhanoğlu'nun cezalandırılmasını istedi

Trabzonspor, 2 yıl önce ön protokol imzaladığı milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu için 6 ay futboldan men davası açtı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Sabah Gazetesi'nin haberine göre; Gökhan Töre ile yaşadığı "Silah" olayı nedeniyle adı gündemden düşmeyen Bayer Leverkusenli Hakan Çalhanoğlu, Trabzonspor'la da sorun yaşıyor.

Karlsruhe'deki çıkışı sonrası Trabzonspor, o tarihlerde 17 yaşında olan Hakan'ın ailesi ile ön protokol yapmış; menajerine 100 bin, futbolcuya da 100 bin Euro ödeyip, sözleşmeye "Anlaşmayı bozan taraf 1 milyon Euro öder" maddesi koydurmuştu.

Trabzonspor, Hakan Çalhanoğlunun cezalandırılmasını istedi

Hakan Çalhanoğlu ve babası Hüseyin Çalhanoğlu Trabzonspor tarafından anlaşmayı bozmakla suçlanıyor.

FIFA'DAKİ DAVASI 2 YILDIR SÜRÜYOR
Hakan Çalhanoğlu'nun Karlsruhe ile Aralık ayında profesyonel sözleşme imzalaması sonrası bordo mavililer, ön protokole uyulmadığı için FIFA'ya şikayette bulunmuştu. 2012 yılında açılan davanın üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen sonuç alınamadı. Bu davayı prestij olarak gören yönetim, oyuncu ve kulübüne açtığı 1 milyon Euro'luk tazminat davasının yanında Çalhanoğlu'nun 6 ay futboldan men edilmesi için de mahkemeye başvurdu.

Transferde imzası olan Sadri Şener döneminin asbaşkanı Nevzat Şakar, "O zaman Milli Takım'ın teknik direktörü olan Ersun Yanal'dan fikir almıştık. Bize 'geleceğin yıldızı olacak' demişti. Risk alıp imza attırdık. Sonra ise caydı" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz