Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonspor gibi olmayalım

Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu Celal Kolot, Şampiyonlar Ligi elemesinde karşılaşacakları Sheriff’in sanıldığından daha güçlü olduğunu belirterek , "İşimizi ciddi yapmazsak, Trabzonspor’un akıbetine uğrarız" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ Kulübü Futbol Şubesi Sorumlusu Celal Kolot, Moldova’nın Sheriff takımıyla yapılacak Avrupa Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turu maçları öncesi futbolcuların ve teknik heyetin dikkatini çekti. Kolot, takım kaptanları İbrahim Üzülmez, İbrahim Toraman ve Koray Avcı ile yaptığı sohbette, isimsiz Rumen ekibi Otelul Galati’ye elenen Trabzonspor’u örnek gösterip, "Eğer işimizi ciddiye almazsak, biz de hezimete uğrar ve ağır bir faturayla karşı karşıya kalabiliriz" uyarısını yaptı.

Prestij için önemli

Celal Kolot,
Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etmeyi çok arzuladıklarını belirterek, "Bu sene ne yapıp edip Şampiyonlar Ligi’ne kalmanızı istiyoruz. O ligde oynamak bambaşka bir şey. Hem para hem prestij kazandırıyor. Galatasaray geçen sene grubundan bile çıkamadı ama 15 milyon Euro’ya yakın para kazandı. Bu paraları biz neden kazanmayalım. Onun için de Şampiyonlar Ligi yolundaki ilk engel olan Sheriff’i elemek zorundayız" dedi.

S.Moskova yenemedi

Sheriff’in hafife alınacak bir takım olmadığının altını çizen Kolot, "Sheriff, Moldova standartlarının çok üstünde bir takım. 7 yıldır şampiyonluğu kimseye bırakmıyorlar. Mali açıdan çok iyi durumdalar. Kadrolarında 18 yabancı futbolcu var. Özellikle kendi sahalarında çok iyi sonuçlar alıyorlar. Geçen sene Spartak Moskova bile onları yenemedi. Böyle bir takıma hafife alma yanlışlığını yaparsak, hezimete uğrarız. Özellikle İstanbul’da yapacağımız ilk maç önemli. Rövanşa rahat çıkmak için çarşamba günü İnönü Stadı’ndan en az iki farklı galip gelmemiz şart. Aksi halde turu zora sokarız" diye konuştu.

Celal Kolot, taraftarlara da çağrıda bulunarak, "Beşiktaş’a gönül veren herkesi çarşamba günü İnönü Stadı’na bekliyorum. Tüm taraftarlarımızın 90 dakika boyunca hiç susmadan takıma destek vermelerini istiyorum" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz