TRABZON HABERLERİ

Trabzonspor FIFA’ya başvurma uyarısı

DHA
27.03.2017 - 22:15Son Güncelleme :
DHA

TRABZON, (DHA)- TRABZONSPOR Kulübü, 2010-11 sezonuna ilişkin hukuken haklarını aramaya devam edeceklerini ve süreci FIFA’ya taşımaktan kaçınmayacaklarını duyurdu.

Bordo mavili kulübün resmi internet sitesinden konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, şöyle denildi;

“Kulübümüzün UEFA, TFF ve Fenerbahçe Kulübü aleyhine yapmış olduğu müracaatın reddedildiğine dair CAS kararı bugün akşam saatlerinde avukatlarımıza bildirilmiştir. Daha önce defaten açıkladığımız üzere bu davanın konusu yetki ve uygulanacak cezalar olup; tescillenen şikenin varlığı bu dava konusu değildir. Adı geçen kulüp ve şahısların şike eylemlerinin varlığı UEFA Disiplin Komitesi, UEFA Temyiz Kurulu, CAS ve İsviçre Federal Mahkemesi kararları ile de sabittir. Kaldı ki, CAS’ın önceki kararlarında, Türkiye’de adli yargı mercilerince ne karar verilirse verilsin kendi kararlarının asla değişmeyeceğine vurgu yapılmıştır. Kulübümüz sürece yönelik bütün olasılıkları değerlendirerek yol haritasını belirlemiştir. CAS’a yapılan müracaatımız ile ilgili olarak yöneticilerimiz ve hukukçularımızın önceki açıklamaları ile de sabit olduğu üzere süreci bugüne kadar kararlılık ve ciddiyetle takip eden kulübümüz, bundan sonra da hukuken hakkını aramaktan ve FİFA’ya müracaattan imtina etmeyecektir.”

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden Trabzonspor FIFA’ya başvurma uyarısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 22 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Trabzonspor FIFA’ya başvurma uyarısı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı