« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonspor FIFA kokartlı hakem istiyor

Trabzonspor Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas, pazar günü oynadıkları Vestel Manisaspor maçında hakem Cem Deda'nın çok kötü bir yönetim gösterdiğini öne sürerek, “Maçlarımızda FİFA kokartlı hakem istiyoruz“ dedi.

DHA
SON GÜNCELLEME
Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenleyen Zeyyat Kafkas, takıma 15 yeni futbolcu alındığını hatırlatarak, “Sezon başı olduğu için takımımız henüz hazır değil. Ancak bunları mazeret kabul etmiyoruz. Lig uzun bir maraton. Camiamız bize destek olsun. Ligde oynadığımız 2 takım, bizden üstün olmasa da iyi ve oturmuş ekiplerdi. Hem teknik, hem futbolcu kadrosu oturmuş. Henüz hazır olmayan ekibimiz karşısında iyi mücadele ettiler, hakem etkisiyle de bizden puan aldılar“ dedi.

“MAÇIN SONUCUNU ETKİLEDİ”

Daha sonra Vestel Manisaspor maçını yöneten hakem Cem Deda konusunda görüşlerini açıklayan Zeyyat Kafkas,  “Çok kötü bir yönetim gösterdi. Tüm hakem camiası uzmanlarının yorumu da bu yönde. Biz de hakemin formsuz olduğunu düşünüyoruz. Maçın sonucuna etki etti. O da lige hazır değil. O nedenle bu hataları yapmış olduğunu düşünüyoruz.  MHK Başkanı Mustafa Çulcu'da hakemi beğenmedi. Hakkımızı yedirmeyiz. Bu kurula, yine de güvenimiz tam. Ama 4 büyük takımın maçlarına daha deneyimli ve FIFA kokartlı hakemlerin verilmesi gerektiğine inanıyoruz“ diye konuştu.

“BAŞKANIN NE DEMEK İSTEDİĞİNİ ANLAMALIYIZ“

Kulüp Başkanı Nuri Albayrak'ın maçın sonunda hakemle ilgili yaptığı değerlendirmelere de değinen Zeyyat Kafkas,  “Başkanın futbol geçmişi, 20 yıla uzanıyor. Onun yaptığı eleştiri hakkımızın gasp edilmesi nedeniyle. Maçın sonunda sıcağı sıcağına yanlış bir kelime de kullanmış olabilir. Ancak biz onun orada ne demek istediğini anladık. (Hakemliğin çok önemli bir müessese olduğunu, orada görev alacak insanların babadan oğula veya dededen toruna değil de, bilgi, beceri ve başarısıyla bu mesleğe adım atması gerekir) dedi. Ciddi şekilde canımız yandı. Hak etmediğimiz şekilde 2 puan kaybettik. Son haftaya kadar şampiyonluğu ve Şampiyonlar Ligi'ni kovalayacağız. Başkanımız Disiplin Kurulu'na verilirse, gerekli savunmayı yaparız. Önemli olan kişilerin anlık söyledikleri değil, geçmişteki kişiliğidir" dedi.

“FATİH FAHRİ KAPTANIMIZ“

Zenit takımından kendilerine Hüseyin'le ilgili bir teklif gelmediğini de açıklayan Zeyyat Kafkas, Vestel Manisaspor maçında taraftarlarının eski futbolcuları Fatih Tekke lehine yaptıkları gösterileri değerlendirirken de şöyle konuştu:
“Futbolda saha sonuçları, çok önemli. Fatih Tekke'ye yönelik tezahürat, bizi mutlu etti. Neticede bizim eski kaptanımız. Önemli hizmetleri oldu. Bu nedenle ona yardımcı olduk. Hala fahri kaptanlık görevini yerine getiriyor. Açıklamaları da bunu gösteriyor. Seyircinin tepkisi normal. Eleştirilere açığız. Biz gecemizi gündümüze katarak başarı için herşeyi yapacağız. Taraftarın da bize destek vereceğine eminiz.“

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler