« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonspor evlat gibidir vazgeçilmez

Maç için Belçika’dan gelen Ahmet Öztürk, “Karabük’te olmak bizim için bir görev. Afrika’da bile olsa gelecektim. Kupayı alamasak da, Trabzonspor bizimdir. Evlat gibidir, vazgeçilmez” diyor.

Şermin TERZİ Karabük’te
SON GÜNCELLEME
TRABZONSPOR, 1995-1996 sezonundan beri ilk kez şampiyonluğa dünkü kadar yakın. Maçtan birkaç saat öncesine kadar Karabük sokaklarında tek tük Trabzonsporlular var. Ancak maç saati yaklaştıkça hem Karabük’te hem de Karabük’ün turistik ilçesi Safranbolu’da bordo mavi renkler ve kemençe sesleri artıyor. Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadı’ndaki tadilat nedeniyle maç için sadece bin 900 bilet satışa çıkarıldı.

Her ne kadar Trabzonspor taraftarlarına 200 bilet ayrılsa ve şampiyonluk şansını herkes Fenerbahçe’den yana kullansa da, “Top yuvarlaktır” diyerek şampiyonluk ümidi taşıyan Trabzonsporlular’ın sayısı hiç de az değil.

Bu maç için Belçika’dan gelen Yunus ve Ahmet Öztürk de onlardan bazıları. “Heyecandan 8 haftadır ekran başında maç izleyemiyorum. Bu maçı televizyondan seyretmeye kalbim dayanmayacağı için tribünden izlemek için Belçika’dan Karabük’e geldim. 1996 yılından beri ilk defa şampiyonluğa bu kadar yakınız. Kazansak da kazanmasak da Trabzonspor bizimdir” diyor Yunus Öztürk.

Ahmet Öztürk’ün fanatikliğini anlamak için, Belçika’da sırf satılık diye 61 numaralı daireyi satın alması ve ikiz çocuklarının adının Hami ve Lemi olduğunu bilmek yeterli.

Afrika’da bile olsa...

“Karabük’te olmak bizim için bir görev. Afrika’da bile olsa gelecektim. Şampiyon olacağımıza çok inanıyorum. Hayırlıysa bile diyemiyorum artık. Hayırsızsa da şampiyonluk bizim olsun. Kupayı alamasak da, Trabzonspor bizimdir. Evlat gibidir, vazgeçilmez.”

100 TL’ye bilet satıldı

3 bin 600 kapasiteli Necmettin Şeyhoğlu Stadyumu’nda kapalı tribünde biletler 100 TL, maraton tribünde ise biletler 75 TL’den satışa sunuldu. Bordo mavililere bin 900 bilet satıldı.

Kuş uçurtulmadı

KARŞILAŞMADA yoğun güvenlik önlemleri alındı. Maç günü güvenlik için 500’ü Karabük’ten, 200’ü de çevre illerden olmak üzere 700 polisin yanı sıra, 100 özel güvenlik personeli görev yaptı.

BİZE HER YER TRABZON!

Bu sezon “Bize Her Yer Trabzon” sloganıyla hareketen Trabzonsporlular, Karabük’te de takımlarını yalnız bırakmadı. Maça ev sahipliği yapan Karabük ve Safranbolu sokakları bordo mavi renklere bezenmişti.

Fenerbahçe aynı hatayı üst üste yapmaz

ZONGULDAK’tan gelen Trabzonspor taraftarı Kemal Gürler ise, aslında en makul yorumu yapıyor; “Kupayı alsak da, almasak da bu yıl Trabzonspor çok iyi bir mücadele yaptı. Takımımızla gurur duyuyoruz.”Başaran Güngör, geçtiğimiz yıl Fenerbahçe’nin hevesinin kursağından kaldığı erken şampiyonluk sevincine gönderme yaparak, “Son düdüğe kadar bekleyeceğiz, hatta biraz daha fazla bekleyeceğiz” diyor.

Çok güzel olur

Trabzonspor’u destekleyenler sadece Trabzonlular değil. Karabük taraftarı Bilal Yaka, Fenerbahçe’nin şampiyonluğunu garanti görse de, kalbi Trabzonspor’dan yana:
“Geçen yıl Bursaspor’dan da kimse şampiyonluk beklemiyordu ama sürpriz yaptı. İkinci bir Anadolu takımının da aynı sürprizi yapması çok güzel olur. Kupa İstanbul’dan çıksın da ne olursa olsun.” Ama yine bir Karabük taraftarı olan Ali Erdoğan, arkadaşının frenine basıyor;
“Fenerbahçe aynı hatayı iki kez üst üste yapmaz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler