Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonspor’da Fatih heyecanı

Zenit’te huzursuz olduğu öğrenilen milli oyuncu, bordo mavili yöneticilerle el sıkıştı. Başkan Nuri Albayrak’ın da transferi güç olan eski oyuncularını kiralamak için düğmeye bastığı belirtildi.

Yunus Emre SEL/DHA
SON GÜNCELLEME
GEÇTİĞİMİZ sezon başında Rusya’nın Zenit takımına rekor bir ücretle 4 yıllığına 7.5 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında satılan Fatih Tekke’nin Trabzonspor’a yeniden dönebileceği belirtildi. Bordo mavili yönetimin sezonun bitiminin ardından Tekke ile temaslara girdiği ve futbolcuyu Trabzonspor’da bir yıllığına kiralık oynamaya ikna ettiği belirtildi.

Zenit’te huzursuz olduğu öğrenilen milli oyuncunun, Trabzonspor yönetimi ile el sıkıştıktan sonra kulübünden izin almak için girişimlere başladığı öğrenildi. Başkan Nuri Albayrak’ın tekrar Trabzonspor’a kazandırmak için büyük bir çaba harcadığı Tekke’nin yüksek bonservis bedeli yüzünden kiralık olarak alınması için son ana kadar girişimlerin süreceği belirtildi. İlk görüşmelerde Tekke’nin Trabzonspor’a dönmeye sıcak bakmadığı, ancak gelen baskılar karşısında karanını değiştirdiği öğrenildi.

Girişimler sürüyor

Trabzonsporlu yöneticiler ise, Fatih Tekke ile sürekli temas halinde olduklarını ifade ederek, "Bu transfer gerçekleşirse büyük bir iş başarmış oluruz. Tekke’nin şampiyonluk yarışında gücümüze güç katacağından hiçbir şüphemiz yok. Trabzonspor camiasına sezon başında süper bir futbolcu izletmek için girişimlerimizi sürdürüyoruz. Ancak transferin gerçekleşme ihtimali kadar gerçekleşmeme ihtimali de yüksek" diye konuştular.

Bu arada Bolu kampına katılan ancak kendi mevkilerine yapılan transferlerden dolayı rahatsız oldukları gözlenen Tayfun ve Ufukhan için son kararı teknik direktör Ziya Doğan’ın vereceği belirtildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz