« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonspor da çekiliyor

Galatasaray'dan sonra Trabzonspor da Kulüpler Birliği'nden ayrılıyor. Bordo-mavili kulübün başkanı Şener de konuyu doğruladı. Şener "Küme düşme kaldırılırsa Kulüpler Birliği'nden çekilebiliriz" dedi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Türkiye Futbol Federasyonu'nun 58. maddeyi öne sürerek küme düşme kuralının bir defaya mahsus olarak kaldırılması fikrini ortaya atmasının ardından ilk olarak Galatasaray çok sert tepki göstermiş ve böyle bir karar çıkması halinde Kulüpler Birliği'nden çekileceğini açıklamıştı. Trabzonspor da sürekli PFDK'ya sevk edilmesi ve bu konuda Kulüpler Birliği'nin herhangi bir duruş sergilememesi üzerine harekete geçti. Geçen sezonun şampiyonluk kupasının kendilerine verilmesini isteyen ve bu konuda bir adım atılmamasından şikayetçi olan başkan Sadri Şener, yaptığı açıklamaların ardından sürekli olarak PFDK'ya sevk edilmesine tepki gösterdi. Kulüpler Birliği'nden de bu konuda hiç bir destek göremediği için ayrılmayı gündemine alan Başkan Şener, bu konuyu Eski Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak'la da görüştü. Şener'in Kulüpler Birliği'nden ayrılma yönündeki tavırlarını Perşembe günü yapılacak olan yönetim kurulu toplantısında açıklayacağı öğrenildi.

Başkan Şener, yaptığı açıklamada, "Kulüpler Birliği neden bizi savunmuyor. Sürekli olarak PFDK'ya sevk ediliyoruz. Buna tepki olarak biz de Kulüpler Birliği'nden ayrılmayı düşünüyoruz" diye konuştu.

PDFK'DAN KULÜBE SKANDAL SEVK YAZISI

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Disiplin Kurulu, dün Başkan Sadri Şener'i, bir gazeteye yaptığı, 'Seçime gidiyoruz" şeklindeki açıklamadan dolayı Disiplin Kurulu'na sevk etmişti. Kulübe gönderilen yazıda da başkan Sadri Şener'in bu konudaki savunması istenmişti. Ancak kulübe gönderilen sevk yazısında önemli bir hata dikkat çekti. Devre arası olması ve Başkan Sadri Şener'in her hangi bir maçla ilgili açıklama yapmamasına rağmen sevk yazısında, "Futbol disiplin talimatnamelerinin 83. ve 87. maddeleri gereğince sevk olunan kulüp ve/veya kişiler hakkında sevk nedeni ile ilgili olarak gerekli yargılamanın yapılması için yukarıda gösterilen müsabakaya ait (1) bir adet dosya ilişikte gönderilmiştir" ifadesine yer verildi. Disiplin Müfettişi Av. Hazer Akil imzasıyla kulübe gönderilen sevk yazısındaki bu hatayı, Trabzonspor'u veya kendisini acilen cezalandırmak için yapılan acemice bir hata olarak nitelendiren başkan Şener, "Ben hangi maçla ilgili açıklama yaptım ki, benden müsabakayla ilgili savunma istiyorlar" dedi.

ŞENER'DEN PFDK TEPKİSİ

Trabzonspor Kulübü Başkanı  Sadri Şener, 4'üncü kez Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilmesine  tepki göstererek, Kulüpler Birliği'nin de kendilerine destek olmadığını söyledi.

Başkan Şener, yaptığı açıklamada, Kulüpler Birliği'nin,  sürekli olarak PFDK'ya sevk edilmelerine rağmen kendilerine destek vermediğini  savunarak, perşembe günü Kulüpler Birliği toplantısında, birlikten çekilip  çekilmeme konusunda karar alacaklarını kaydetti.

Sadri Şener, Futbol Federasyonu tarafından Trabzonspor Kulübü'ne  gönderilen sevk yazısının gerekçesindeki ifadelere de dikkati çekerek, “Bize  gönderilen bu yazının son bölümünde bir müsabakadan bahsediliyor. Benim zaten  seyirden men cezam var, maçlara giremiyorum. Ben hangi maçla ilgili konuştum ki  benden o müsabakayla ilgili savunma istiyorlar” diye konuştu.

SEVK YAZISI

Şener'in Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevki ile ilgili  bordo-mavili kulübe gönderildiği bildirilen ve kulübün internet sitesinden  yayımlanan yazı şöyle:

“Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulunun, dün  Başkan Sadri Şener'in basın yayın organlarında şu ifadeler nedeniyle yer alan  “Futbol Federasyonu Olağan Genel Kurulunda sadece 58. maddeyle ilgili karar  alınmasın. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı ve Yönetim Kurulu seçimi de  yapılsın. Ayrıca şampiyonluk kupasının hangi kulübe verileceği de gündeme gelsin.  TFF Fenerbahçe'yi kurtarmaya çalışıyor ama biz konu mankeni olmayız. Küme  düşmenin konuşulacağı 26 Ocak'taki kurulda şampiyonluk kupasıyla ilgili bir karar  alınacak mı merak ediyorum. Düşmeyle ilgili bir karar alınacak mı merak ediyorum.  Düşmeyle ilgili bir karar çıkması durumunda federasyon ertesi gün bir karar  verebilecek mi? Eğer veremeyecekse neden bu toplantıyı liglerin biteceği tarihe,  yani mayıs ayına bırakmadı? Bence Genel Kurul'da seçim de olsun. Kurulda sadece  58. maddeyle ilgili karar alınmasın. Futbol Federasyonu Başkanı ve Yönetim Kurulu  seçimi de yapılsın” şeklindeki sportmenliğe aykırı açıklamalar nedeniyle  tedbirsiz olarak Futbol Disiplin Talimatı'nın 83 ve 87. maddeleri gereğince, sevk  olunan kulüp ve/veya kişiler hakkında sevk nedeniyle ilgili olarak gerekli  yargılamanın yapılması için yukarıda gösterilen müsabakaya ait bir adet dosya  ilişikte gönderilmiştir.” (A.A.)

GALATASARAY'DAN BÜYÜK REST


Bunları da Beğenebilirsiniz