Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonspor’da Broos rüzgarı

Belçikalı hoca bordo mavililerin dünkü idmanının neşe kaynağı oldu. Önce tercümanı taklit etti, ardından futbolcuları uyardı.

Yunus Emre SEL / DHA
SON GÜNCELLEME

TRABZONSPOR Teknik Direktörü Hugo Broos, kısa sürede gönülleri fethetti. Futbolcularına karşı yaklaşımı ve sempatik hareketleriyle babacan bir tavır sergileyen Belçikalı çalıştırıcı, dünkü idmanda da herkesi kahkahaya boğdu.

Broos tercüman Halil Yazıcıoğlu’nun Sivasspor maçında attıkları ikinci golden sonra yaptığı hareketleri taklit edip herkesi güldürürken, antrenmanda da hata yapan futbolcularını sertçe uyardı. Futbolcularına önce dar alanda kısa pas çalışması yaptıran Broos, yarı sahada yapılan çift kalede ise antrenmanı sık sık keserek yapılan hatalar konusunda futbolcularının dikkatini çekti.

Defteri kapatmadık

Trabzonspor Futbol Şube Sorumlusu Dr. İhsan Alioğlu ise Sivasspor galibiyetiyle lige güzel bir başlangıç yaptıklarını söyledi. Alioğlu,  “Diyarbakırspor maçı öncesi eksik olan oyuncularımızı mazeret olarak görmeden, galibiyet parolasıyla hazırlanacağız. Yattara süratle iyileşiyor. Bir kaç gün içinde topla buluşur” dedi.

Torunuyla şakalaştı

Broos, dünkü çalışmanın bitiminde Belçika’dan gelen kız torunu Mette’yle şakalaştı. Belçikalı çalıştırıcı, daha sonra da taraftarlarla bol bol fotoğraf çektirdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz