« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonspor bir futbolcuya bağlı değildir

Trabzonspor’un yönetim kurulu üyesi Tuncay Bekiroğlu, yoğun maç trafiğinin takımın performansına etki ettiğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Bekiroğlu, “Milli takım arasında bazı takımlar için dinlenme şansı oldu; ancak bu Trabzonspor için geçirli değildi. 4 oyuncumuz Polonya Milli Takım’ı oyuncusu. 3 oyuncumuz Slovak, bir oyuncumuz Çek Milli Takım’ı oyuncusu. Türk Milli takımı oyuncularını da düşündüğünüzde kadromuzun nüvesini oluşturan oyuncuların tamamı milli maçlar yaptılar. Örneğin, Polonyalı  futbolcularımız 11 saat Kore’ye uçup, orada maç yaptıktan sonra 11 saat Almanya’ya uçtular; orada bir maç daha yapıp, Türkiye’ye geldiler. Gelir gelmez Moskova’ya uçtular. Bu durum hem ruhsal hem de fiziksel yorgunluğa neden oluyor. Takımımızın oyun kalitesi sorgulanırken, bu etkenler de göz önünde bulundurulmalı” dedi.

 BURAK ÇOK DEĞERLİ BİR OYUNCUMUZDUR; ANCAK TRABZONSPOR BİR TEK OYUNCUYA ENDEKSLİ DEĞİLDİR

Trabzonspor’un sahaya 11 kişi çıktığı sürece eksik olmayacağını belirten Tuncay Bekiroğlu, “Oyuncularımızın hepsi kalitelidir. Allah nazardan saklasın Burak çok yetenekli bir kardeşim. Geçen sezondan bu yana muhteşem bir performans ortaya koyuyor. Bizim için çok önemli; takımımızın tamamı da çok yetenekli oyunculardan kurulu. Biz stratejimizi takım olmak üzerine kurduk. Bizim için en önemli olgu takım olmaktır. Dolayısıyla Trabzonspor’un Burak’a endeksli bir takım olduğu spekülasyonlarının kasıtlı olarak yapıldığını düşünüyorum. Burak çok değerli bir oyuncumuzdur; ancak ‘o oynasaydı puan kaybı olmazdı’ yorumuna katılmıyorum. Trabzonspor’da başarı takım oyunuyla gelir” ifadelerini kullandı.

 SAHAY 11 KİŞİ ÇIKIYORSAK EKSİK DEĞİLİZ

Volkan Şen’in Bursaspor maçında oynamaması konusuna da değinen Bekiroğlu, “Sözleşmede oynamayacak maddesi yok; ancak bir centilmenlik anlaşmasından kaynaklanıyor. Ancak kimin oynadığından bağımsız olarak Trabzonspor’u değerlendirmek gerekir” dedi.

FENERBAHÇE AVRUPA’DA MAÇ YAPARKEN, ELBETTE, FENERBAHÇE’Yİ DESTEKLERİM

Asbaşkan Nevzat Şakar’ın CSKA Moskova maçında, rakip takımı destekleyen Türklerle ilgili sözünü de değerlendiren Bekiroğlu, “Fenerbahçe, Avrupa oynarken, koşulsuz biçimde onları desteklerim. Birazcık memleket sevgisi olan, birazcık vatan saygısı olan herkes de böyle düşünmeli ve davranmalı. Ayrıca Nevzat Bey’in açıklamalarını okudum. Fenerbahçe’yi saygıyla anarak bir konuşma yaptı. Oradaki kişileri Fenerbahçe’den ayırt ederek konuşmuştur. Moskova’daki arkadaşların tavrı beni bir Türk olarak üzdü. Eminim Ruslar da onlara bakıp gülmüşlerdir. ‘Türkler kendi içlerinde bile birlik olamıyor’ demişlerdir. Bu arkadaşları bir Türk olarak kınıyorum ” şeklinde konuştu.

NOKTA BİR İKİ TRANSFER YAPABİLİRİZ

Trabzonspor’un kısa, orta ve uzun vadede transferler yapmak için çalışmalarını sürekli biçimde sürdürdüğünü belirten Tuncay Bekiroğlu, “Sürgelen takiplerimiz ve kararlarımız var; ancak şunu söylemek gerekir. Çok ciddi bir yeniden yapılanmaya gittik; dolayısıyla çok büyük transfer yapmak doğru değil. Belki nokta bir iki transfer yapabiliriz. Ancak bugün itibariyle alınmış bir karar yok” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz