« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonspor - Beşiktaş maçından notlar

Turkcell Süper Lig'de Trabzonspor ile Beşiktaş arasındaki 100. karşılaşma bordo-mavili takımın cezası nedeniyle seyircisiz yapıldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Her 2 takım arasında yapılan karşılaşmayı akredite olan 180 basın mensubu ile protokol tribünde bulunan kişiler izledi.

Ligin ilk haftasındaki Sivasspor maçında çıkan olaylar nedeniyle 5 maç seyircisiz oynama cezası alan bordo-mavililer, üst üste sahasındaki 4. seyircisiz maçına çıktı.

BEŞİKTAŞ'TA RÜŞTÜ 11'DE

Beşiktaş'ta kaleci Hakan'ın yokluğunda Rüştü, 11'de yer aldı.Teknik direktör Ertuğrul Sağlam, sakatlığı nedeniyle ligin 2. haftasındaki Kasımpaşa maçı sonrası forma giyemeyen oyuncusunu 11'de sahaya sürdü.

FC Sheriff maçında sakatlanan Rüştü, ligde 62 gün sonra siyah-beyazlı takım ile sahaya çıktı.

Beşiktaş'da sakatlıkları bulunan Hakan, Serdar Özkan ve İbrahim Akın maç kadrosunda yer almazken Bobo ve Ricardinho maç kadrosuna alındı.

TRABZONSPOR'DA EKSİK YOK

Trabzonspor'da Beşiktaş maçına ideal bir kadroyla sahaya çıktı. Teknik direktör Doğan, Kasımpaşa maçında cezaları nedeniyle oynayamayan Hüseyin ve Ayman'ı 11'de sahaya sürdü.

Doğan, maçtan bir gün önce disiplinsiz davranışları nedeniyle 12 bin YTL para cezası veren Jabi'yi ise maç kadrosuna almadı.

TARAFTAR DESTEĞİ

Trabzonspor taraftarları takımlarını seyircisiz maç olmasına karşın yalnız bırakmamaya çalıştı.

Bordo-mavili taraftarlar, yaklaşık 50 araçlık konvoy ile bordo-mavili takımı Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nden stata getiren otobüse eşlik ettiler.

Trabzonsporlu taraftarlar tribünlere “İsyan etsek de ağır cezaya, Yasalara karşı boynumuz kıldan ince ama cevabını veririz tribüne geri dönünce” biçiminde pankart astılar.

Karşılaşma öncesi şehitler için 1 dakikalık saygı duruşundu bulunuldu. Her 2 takım futbolcuları sahaya sağlıklı bir kalp için ailece kenetlenelim yazılı pankart ile sahaya çıktılar.Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören Trabzon'a gelmezken Trabzonspor Kulübü Nuri Albayrak'ın aldığı ceza nedeniyle bordo-mavili kulübü Haşim Sayitoğlu temsil etti. Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak da karşılaşmayı izleyenler arasında yer aldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz