« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonspor, Beşiktaş maçına odaklandı

Trabzonspor Profesyonel Şube Menajeri Necmi Perekli, Beşiktaş maçının kendileri için bir çıkış maçı olacağını savundu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Perekli, cumartesi günü yapacakları maçın hem kendileri hem de Beşiktaş açısından büyük önem taşıdığını belirtti.
Her iki takımın da şiddetle puana ihtiyaç duyduğunu ve kaybetmeye tahammülü olmadığını kaydeden Perekli, şöyle devam etti:
“Çok hassas ve kritik bir süreçten geçildiği muhakkak. İki takım da yükselişe geçmek için bu maça büyük önem veriyor. Yine iki takım da gol yollarında sıkıntı yaşıyorlar, üstelik sakat ve hasta oyuncuların sayısı oldukça fazla. Maç öncesi baktığımızda takımların avantaj ve dezavantajları söz konusu. Müsabakada bu dezavantajlarını avantaja dönüştürebilecek taraf bence galibiyete daha yakın görünüyor.”

Bu tarz maçlarda fiziki kondisyondan çok moral kondisyon ve sözel motivasyonun önem taşıdığına değinen Necmi Perekli, “Burada oyuncuların daha fazla düşünmesi gereken olay, müsabakanın sonucundan çok, uygulanması gereken yarışma taktiğinin esaslarının en iyi şekilde sahaya yansıtılmasıdır. Bu tarz oyuncu sayısını artıran takım maçı lehine döndürebilir. Trabzonspor'un zemin avantajını en iyi şekilde kullanarak çok ihtiyaç duyduğu bu maçı lehine döndüreceğine inanıyorum. Bu maç bizim için bir çıkış maçı olacaktır.”

GİNELİ OYUNCULAR ZAMANINDA DÖNDÜ

Bu arada Trabzonspor'un Gine Milli Takımı kampında bulunan oyuncuları Yattara ve Jabi'nin Trabzon'a döndüğü bildirildi.

Daha önce geç kalmaları nedeniyle çeşitli cezalar alan futbolcuların son 2 kamp dönüşü zamanında Trabzon'da oldukları belirtildi.

Yattara ve Jabi'nin akşamki çalışmada yer alacağı da kaydedildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz