« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonspor Basın Sözcüsü: Bağışa ihtiyacımız yok

Trabzonspor Kulübü Basın Sözüsü Zeyyat Kafkas, Sivasspor Basın Sözcüsü Fikret Ünsal'ın ligin ikinci devresinde iki takım arasında yapılacak olan maçta ilgili yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor'un kimsenin keyif bağışlamaya ihtiyacı olmadığını ifade eden Kafkas, “Bu tür açıklama ve yaklaşımlarla Trabzonspor ile Sivasspor arasında 1970'li yıllara dayanan spor ve kardeş şehir dostluğuna kimse gölge düşürmeye çalışmasın” dedi.

Kulüp ve camia olarak maç sonrası gösterilen tepkinin Sivasspor'a olmadığını vurgulayan Kafkas, şunları söyledi.

“Bizim alın terimizin karşılığını aradığımız yer Sivaspor değil, Futbol Federasyonuydu. Bu fark iyice görülmeli ve herkes şirin gözükme adına yapılan demogojiyi bir kenara bırakıp futbolun gerçekleriyle ilgilenmeli. Samimiyetlerini ve iyi niyetlerini Tahkim Kurulu'na başvurmayarak gösterebilirlerdi. Ancak bu süreç geride kaldı. Trabzonspor Anadolu kulüplerinin abisidir. Abisi olmaya da devam edecektir. Sorumlu kişileri bu anlamda daha duyarlı davranmaya davet ediyoruz.”

Bugün bazı gazetelerde, Sivasspor Basın Sözcüsü Fikret Ünsal'ın, ligin ikinci yarısında iki takım arasında Sivas'ta oynanacak maçta Trabzonspor'a bir sürpriz hazırladıkları yönünde açıklamalar yer alırken, bu sürprizin, “Sivasspor bilerek maçın başında 1-0 geriye düşecek” şeklinde olduğu iddia edilmişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz