Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonspor, AİHM'e gidiyor

Trabzonspor, 2000-2001 sezonu öncesinde takımdan ayrılarak İtalya'nın Lecce kulübü ile anlaşan Hırvat futbolcu Davor Vugrinec'in, FİFA tarafından belirlenen 180 bin marklık transfer bedeli için İnsan Hakları Mahkemesi'ne gitme kararı aldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

18O BİN MARK
Hırvat futbolcunun bonservisi için FİFA'nın belirlediği rakam, Trabzonspor cephesinde hayal kırıklığı yarattı. FİFA, Vugrinec'in bonservisi için 180 bin dolar belirlerken, bu parayı en geç 1 ay içerisinde Lecce kulübünün Trabzonspor'a ödemesini istedi.

 KARAR ADİL DEĞİL
Bordo mavili kulübün Genel Sekreteri Mahmut Ören, bu karar sonrasında yaptığı açıklamada, FİFA'ya itiraz haklarının bulunmadığını belirterek, "Biz de dün akşam FİFA'ya bir yazı göndererek, kararı adil bulmadığımızı ve konuyu İnsan Hakları Mahkemesi'ne getireceğimizi ilettik. Biz Vugrineç'ten Trabzonspor'un kasasına toplam 5-6 milyon marklık bir girdi bekliyorduk. Bu futbolcuyu transfer maliyeti de bize 6 milyon 350 bin marktı. Karar bizi hem hayal kırıklığına uğrattı hem de şok etti" dedi.

İTALYANLAR FİFA'DA ETKİN
İtalyanların özellikle FİFA'da etkin olduğunu öne süren Ören, "Biz Avrupa Kupaları'nda kendimizden söz ettiren bir kulübüz. Herhalde Trabzonspor sesini çıkaramaz diye düşünmüşler. Ancak biz bu konuda gereğini yapacağız. Merak ediyorum, Lecce kulübü bu futboluyu başka bir kulübe ne kadara satacak" diye konuştu.

DİĞER DOSYALAR VAR
Ören, FİFA'da kendilerinin Vugrinec'ten önce Kalitvintsev ve Rada'nın dosyalarının bulunduğunu ve FİFA'nın bu davalarda karar vermeyi geciktirmesine bir anlam veremediklerini sözlerine ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler