Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonspor’a fren:0-0

Bordo mavililer, Fortis Türkiye Kupası’ndan elenmenin şokunu üzerinden atamadan çıktığı maçta Sivasspor’la golsüz berabere kaldı. Karadeniz ekibi, bu karşılaşmada sakatlığı nedeniyle oynamayan Fatih’i çok aradı.

Meriç EMERCAN
SON GÜNCELLEME
BASKETBOLDA NBA’i seyrettikten sonra emin olmuştum kandırıldığımıza.. Ama futbolda küçük bir umudum vardı. Ne yazık ki, Şampiyonlar Ligi’nde Chelsea-Barcelona karşılaşmasını izleyip, iki gün sonra Avni Aker’de Trabzonspor-Sivasspor maçın tam ortasına düşünce "birilerinin bizimle kafa bulduğuna" iyice emin oldum. Bizi yıllardır futbol diye bir numara yutturuyorlar. Eğer Türkiye’dekinin adı futbolsa, diğerlerine "sihirbazlar ligi" denmeli. Hele bu hakemlerle.. Ömür Avcı’nın deyimiyle kafalarını kazıtarak Pierluigi Collina olduğunu zanneden kişiler, bu işin tadını tuzunu iyice kaçırıyor. "Aman diyoruz", "hakem işine girmeyelim" diye çabalıyoruz ancak çekiyorlar bizi kucaklayarak. İşte size M.Fatih Gökçe. Balili, Ferhat’ı tekmeleyip topu alıyor, Gökçe devam derken gidiyor ama Allah’tan atamıyor. Çünkü bu gol olsa, sonunu düşünmek bile ürkütücü. Aynı Gökçe o anda kopuyor maçtan bir-iki istisna dışında birbirinden yanlış düdükler çalıyor. Maçın içine tüy dikiyor, Avni Aker’de de kıyamet kopuyor. Oyuncular çıldırıyor, teknik adamlar deliriyor, tribünler küfür kıyamet. "Küfürü silelim, bu işin kökünü kazıyalım" diyoruz, bırakmıyorlar. Tıpkı Trabzon’un yaptığı gibi.

Ortama uydular

Tam işler yoluna girdi derken bir bakıyorsunuz, bir haller olmuş Trabzonspor’a. Futbol oyununu itip-kakarak savunma yapmak olarak algılayan Sivas karşısında çok da istekli değil. İzmir’de bıkkın, Trabzon’da sıkkın Yattara’nın karşısına dersini iyi çalışmış Hayrettin’i dikip, göbeği de Kalla-Hakkı ikilisiyle kapatan Lorant, Szymkowiak’ı kilitlemekle görevlendirdiği Fransergio’yu da çoğu zaman savunmanın içine sokup ortamı kalabalıklaştırıyor. Ve tabii bordo mavili forvetlere de hareket alanı bırakmıyor. Bunlar olurken Trabzon takımı Yattara’yı kullanamıyor, Szymkowiak’ı da. Ömer Rıza, iki katı Kalla ile boğuşuyor ve tabii başa çıkamıyor. Tek iyi savunması Karadeniz ekibinin. Stepanov ile Fatih Akyel’in mükemmel uyumu Trabzon’un son dönemdeki kárı. Trabzonspor, Kayserispor’un da G.Birliği’nin de 1’er puanla yetindiği haftada, kazanıp yükselmek yerine, "ortama uymayı" uygun görüyor ve beraberlikle yetiniyor.

STAT: Hüseyin Avni Aker

HAKEMLER: M.Fatih Gökçe (4), Adil Sinem (5), Kemal Yılmaz (5)

TRABZONSPOR: Tolga (7)- Tayfun (4), Stepanov (5), Fatih Akyel (5), Celaleddin (4)- Hüseyin (4), Ferhat (4), Szmykowiak (5) (Dk. 79 Lee Yong 4), Djokaj (5)- Ömer Rıza (4) (Dk.75 Ali 4), Yattara (4) (Dk. 88 Ergin)

SİVASSPOR: Petkoviç (6)- Murat Duman (6), Hakkı (6), Kalla (6), Hayrettin (7)- Fransergio (6), Hakan (7), Cem Karaca (6) (Dk. 57 Gökhan 5), Cem Can (6)- Atilla (5) (Dk. 46 Musa Kuş 5), Balili (6) (Dk. 82 İbrahim)

SARI KART: Dk. 58 Celaleddin, Dk. 69 Hüseyin (Trabzonspor), Dk. 65 Cem Can (Sivasspor)

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler