« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonspor’a darbe üstüne darbe

Yitirilen maçların ardından taraftarın protesto ettiği Fırtına’da gözaltına alınan Constant, işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. Zehirlenen basketbolcular nedeniyle de dün oynanması gereken Rönesans TED Ankara Kolejliler maçı iptal edildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

TRABZONSPOR’un üstünde dolaşan karabulutlar bir türlü dağılmıyor. Süper Lig’e ‘Fırtına’ gibi bir başlangıç yapan bordo mavililer, önce üst üste üç maçını da kaybetti. Karadeniz’de taraftarlar hem hakemlere hem yönetime hem de oyunculara tepki gösterdi. Ligdeki kötü gidiş, bordo mavililerin bu hafta duyduğu tek kötü haber olmadı. Trabzonspor dün iki şok haberle sarsıldı. Futbol takımının yıldızı Kevin Constant, yurt dışına gitmeye çalıştığı sırada havaalanında gözaltına alındı. Basketbol takımı ise yedikleri kokoreçten zehirlendi ve özel bir turnuvada oynamaları gereken maça çıkamadılar.

BUSINESS’TAN GİRMEYE KALKINCA

TRABZONSPOR’un Gineli oyuncusu Constant, milli takım arası nedeniyle Fransa’ya gitmek için geldiği Atatürk Havalimanı’nda polis, özel güvenlik ve yer hizmeti personeline küfür ettiği iddiasıyla adliyeye sevk edildi.
İddiaya göre başarılı futbolcu ekonomi sınıfı bilet almasına karşın Busineess Class yolcularının olduğu alandan geçmek istedi. Buna yer hizmeti görevlisi izin vermeyince tartışma çıktı. Gelen polis memurlarına da küfür ettiği belirtilen Constant, gözaltına alındı ve polise hakaret ve mukavemet ettiği gerekçesiyle Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı’na sevk edildi. İfadesi sonrası ise Yabancılar Şube’ye gönderildi. Constant, işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

TABURCU EDİLDİLER

TRABZON Medical Park ise katıldığı Pınar Cup’taki Rönesans TED Ankara Kolejliler maçı, bordo mavililerin zehirlenmesi nedeniyle iptal edildi. Gece dışarı çıkarak kokoreç yiyen bordo mavililerin 5 oyuncusunun mide bulantısı, kusma, ishal ve halsizlik şikayetleri hastaneye kaldırılmasından sonra serum tedavisi yapıldı. Trabzonspor Medical Park Genel Menajeri Nihat Mala, oyuncuların taburcu edilmesine karşın maçın iptal edildiğini söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz