« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonspor’a 15 milyon YTL

Türk Telekom, 2009-2010 sezonundan itibaren 5 yıl boyunca bordo mavili kulübün ana sponsorluğunu üstlenecek. Trabzonspor, sponsorluk geliri olarak 15 milyon YTL’yi kasasına koyacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
TÜRK Telekom, Galatasaray’dan sonra Trabzonspor’un da ana sponsoru oluyor. Yapılan yazılı açıklamada, Türk Telekom’un 2009-2010 sezonundan itibaren 5 yıl boyunca Trabzonspor’un ana sponsorluğunu üstleneceği duyuruldu. Trabzonspor Yönetim Kurulu’ndan daha önce yapılan açıklamada da, Türk Telekom ile yapılan sponsorluk görüşmelerinden kulüp kasasına 15 milyon YTL’nin gireceği belirtilmişti.

Büyük gün 19 Ekim

Bu anlaşmanın resmiyet kazanmasıyla birlikte Trabzonspor, sponsorluk anlaşmasından oldukça yüksek bir miktarı kasasına koymuş olacak. Ancak Türk Telekom’un 15 milyon YTL’yi Trabzonspor’a nasıl ödeyeceği konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı.

Trabzonspor’a yılda 12 milyon YTL gelir getirecek olan Uzungöl Regülatörü ve HES Projesi İhalesi için geri sayım başladı. 19 Ekim Pazar günü yapılacak ihale için tüm şartnameleri yerine getiren bordo mavili kulüp, Bordo Mavi Enerji şirketinin adı altında gireceği ihaleden zafer bekliyor. Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu, bu ihalenin kazanılması durumunda Trabzonspor’un geleceğinin büyük bölümünün garanti altına alınacağını söyledi. Ayrıca sayıları toplam 45’i bulan belediye, belde, sivil toplum kuruşları ve dernekler yayımladıkları bildirilerle Trabzonspor’a HES projesinde gerekli desteğin verilmesini istediler. Yunus Emre SEL/DHA

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler