« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonlular'dan yeni şampiyonluk hamlesi

İstanbul 16'ıncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen şike davası sonuçlarına dayanarak 2010 - 2011 sezonu şampiyonluğunun kendilerine verilmesini isteyen Trabzonsporlular'dan yeni bir hamle geldi.

ÖMÜR AVCI - TRABZON / DHA
SON GÜNCELLEME
Trabzon'dan yayın yapan bir gazete, kuşe kağıda basılı "2010 - 2011 sezonu Süper Lig Şampiyonu Trabzonspor" posteri verdi. 3 Temmuz 2011'de başlayan şike soruşturması sürecinin ardından geçtiğimiz Temmuz ayında İstanbul 16'ıncı Ağır Ceza Mahkemesi yargılama sonuçlarını açıklamış ve Fenerbahçe Spor Kulübü'nün Başkanı Aziz Yıldırım başta olmak üzere bir çok kişiye çeşitli cezalar vermişti. Mahkemenin bu kararının ardından 2010 - 2011 sezonunun şampiyonu olarak kendilerinin tescil edilmesini ve hakları olan kupanın verilmesini isteyen Trabzonspor yönetimi, Türkiye Futbol Federasyonu'na yazı yazmış ancak ret cevabı almıştı.

"ŞAMPİYON TAKIMIMIZ" YAZDILAR
CAS'ta hakkını aramaya hazırlanan bordo - mavililerden Fenerbahçe maçı öncesi ses getiren bir çıkış geldi. Kulübün resmi internet sitesi www.trabzonspor.org.tr'de yayınlanan haberlerin girişine "2010 - 2011 sezonu şampiyonu takımımız" ifadesi konulmaya başlandı. Bu ifade maçtan sonraki günlerde de "şampiyon takımımız" olarak devam etti. Ayrıca bordo - mavili ekibi İstanbul'da karşılayan taraftarların otobüsün önüne koyduğu "2010 - 2011 Şampiyonu Trabzonspor" pankartıyla da otele gidildi. Trabzonsporlu futbolcuların maç sonrası yayıncı kuruluşun röportajların da "Formalarımız tertemiz" yazılı tişörtlerle çıkması dikkat çekti.
SON HAMLE POSTER!
Trabzonspor'un bu hamleleri sürerken kent kamuoyu da kulübe destek veriyor. Trabzon'dan yayın yapan Karadeniz'den Günebakış Gazetesi bugün kuşe kağıda basılı "2010 - 2011 sezonu Süper Lig Şampiyonu Trabzonspor" posteri verdi. Teknik Direktör Şenol Güneş'in yanısıra, 2010 - 2011 sezonunda forma giyen Jaja, Burak, Giray, Egemen, Umut, Onur, Selçuk, Serkan, Camle, Colman ve Yattara'nın bulunduğu 11'in fotoğrafının basılı olduğu poster taraftarlardan büyük ilgi gördü.
MAHKEME KARARLARININ UYGULANMASINI İSTİYORUZ
Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener, Federasyon'a yazdıkları ve ligin kendi adına tescilini istedikleri yazının yönetim kuruluna dahi götürülmeden genel sekreter imzasıyla reddedildiğini hatırlatarak, "TFF'ye yazdığımız yazının yönetim kurulunda görüşülmesi lazım. Trabzonspor, bu yazıyı TFF Başkanlığı'na yazdı. Bununla ilgili yönetim kurulu kararını bildirmeli. Bunun ardından gerekirse Tahkim'e gideceğiz, daha sonra başvuracağımız diğer yerler de var. Hem Trabzonspor'un şampiyonluğunun tescili hem de Trabzonspor'un kaybettiği ekonomik kayıpların tazmini olmak üzere iki ayrı hukuki süreç işleyecek" dedi. Yener, "Mahkeme 11 maçta şike ve teşvik yapıldığını karara bağlamış. Mahkeme kararlarını uygulamamak suçtur" diye konuştu.

Hürriyet
 

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler