« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonspor-Gaziantepspor maçının hakemleri 4 saat statta mahsur kaldı

Trabzonspor-Gaziantepspor maçının hakemleri, karşılaşmadan sonra 4 saat stadyumdan çıkarılmadı. Bordo mavili kulübün basın sözcüsü Yakup Aslan, "Hakkımızı gaspedenleri belli süre burada tutarak Türkiye çapında tepkimizi dile getirmiş olduk" dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Spor Toto Süper Lig'de 2-2 berabere sona eren Trabzonspor-Gaziantepspor maçını yöneten karşılaşmanın hakemi Çağatay Şahan ve yardımcıları yaklaşık 4 saat sonra stattan ayrılabildi.
Trabzonspor-Gaziantepspor maçının hakemleri 4 saat statta mahsur kaldı
Maçın son dakikasında penaltıları verilmediğini iddia eden bordo-mavili taraftarlar, Hüseyin Avni Aker Stadı'nın protokol tribünü önünde toplanarak karşılaşmanın hakemi Çağatay Şahan'a tezahüratlarla tepki gösterdi. Yönetim kurulu üyeleri de hakemlerin bulunduğu odanın önünde bekleyerek eylem yaptı.

Trabzonspor-Gaziantepspor maçının hakemleri 4 saat statta mahsur kaldıUzun süren bekleyişin ardından yoğun güvenlik önlemleri altında hakemler, polis midibüsüne bindirilerek stattan çıkartıldı. Bu sırada stadın önünde bekleyen bordo mavili taraftarlar, hakemlere sözlü tepki gösterdiler.

Trabzonspor-Gaziantepspor maçının hakemleri 4 saat statta mahsur kaldı
Trabzonspor Sportif Direktörü Süleyman Hurma, Gaziantepspor maçının son dakikasında yaşanan tartışmalı penaltı pozisyonunun ardından hakem Çağatay Şahan'a şiddetle itiraz etti. Sahaya girmek isteyen Hurma, güçlükle engellendi.

Hacıosmanoğlu: Adam gibi öleceğizHacıosmanoğlu: Adam gibi öleceğiz!

Trabzonspor-Gaziantepspor maçının hakemleri 4 saat statta mahsur kaldı
Trabzonspor Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yakup Aslan ve bazı yöneticiler hakem odası önünde bekleyerek eylem yaptı.

ASLAN: HAKKIMIZI ÇALAN KİŞİLERLE SAVAŞIMIZ SÜRECEK
Kulüp basın sözcüsü Yakup Aslan, yaptığı açıklamada, "Bizim hakkımızı gaspedenleri belli süre burada tutarak Türkiye çapında tepkimizi dile getirmiş olduk. Trabzonspor'un hakkını yemeye, Trabzonspor'u yerle bir etmeye çalışan, taraftarının hakkını mutluluğunu umutlarını elinden çalan kişiler kim olursa olsun demokratik ölçüler çerçevesinde her türlü mücadele ve savaş devam edecektir" dedi.

Trabzon geç açıldı 3 puanı kaçırdıTrabzon geç açıldı 3 puanı kaçırdı!

Trabzonspor-Gaziantepspor maçının hakemleri 4 saat statta mahsur kaldı
ŞOTA ARVELADZE: NE DİYEYİM ARTIK
Trabzonspor Teknik Direktörü Şota Arveladze, maçtan sonra hakem kararlarıyla ilgili olarak şu değerlendirmeyi yaptı: 

"Ne diyeyim artık, alışmak istemiyorum. Pozisyonlar belli oluyor. Geçen hafta Sivas'ta 15. dakikada bizim kaleciye hemen sarı kart verdi, oyunu durduramadık. Bugün 10. haftada içerde oynadığımız bütün maçlarda 10 dakika çalıyorlar, yatıyorlar. Bakıyorsun, bilerek yapıyor ver o zaman sarı kartı. Bana verdiler son maçımda. O zaman karşıya da versinler."

"29 PUANLA YATTIM, 26 PUANLA KALKTIM!"
Arveladze, kural hatası iddiası için de şunları söyledi:
"Bir sene önce benim öyle bir maçı tekrar oynattılar, kural hatası diye. Bir gün yattım 29 puanla, sabah kalktım 26 puanla. Bunun devamı nedir bilmiyorum. Bunun peşinde olalım mı olmayalım mı artık herkes bir yerden başlayacak tekrar. Bilmiyorum, kural hatası olabilir. Bunu da el varsa bizim de kullanmamız gerekiyor."

Trabzonsporda olay Onur, taraftarla kapıştıTrabzonspor'da olay! Onur, taraftarla kapıştı