Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzon'da Yanal dönemi

Ziya Doğan’ın istifasının ardından dün attığı imzayla bordo mavililerin yeni hocası olan Ersun Yanal, "Trabzonspor’un şampiyonluk için enerjisi her zaman var. Bu enerjiyi iyi kullanırsak hedefe ulaşabiliriz" dedi.

Yunus Emre SEL / DHA
SON GÜNCELLEME
TRABZONSPOR’un yeni teknik direktörü Ersun Yanal, dün Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde düzenlenen imza töreninde kendisini 3 yıllığına bordo mavili kulübe bağlayan imzayı attı. Trabzonspor’un her zaman şampiyonluğa oynayacak bir potansiyele sahip olduğunu belirten genç teknik adam, "Kısa zamanda toparlanarak büyük işler başaracağımıza inanıyorum" dedi.

Bordo mavili kulübün geleceğinde başarının yattığını belirten Yanal, "Takım halinde hedeflerimizi büyük koyacağız. Şampiyonluk büyük bir öyküdür, büyük bir yolculuktur. Bir maçla şampiyonluk kaçmadığı gibi bir maçla da şampiyon olunmaz. Bu kulüp bunu zamanında başardı. Ancak şimdi ligde bazı farklılıklar var. Trabzonspor’un şampiyonluk için enerjisi her zaman var. Bu enerjiyi iyi kullandığımız taktirde hedefe ulaşabiliriz. Neden başarılı olunamadığının araştırılması gerekiyor. Geçmişle hesaplaşmamız gerekir. Çünkü geçmişe takılıp kalırsak geleceğe ulaşamazsınız" diye konuştu.

Taraftarlardan ve camiadan çok kısa bir süre istediğini de söyleyen Yanal, şöyle devam etti: "Benim belli bir futbol anlayışım var. Bunu da herkes biliyor. Seyircimiz bize biraz izin verirse, futbolcularını alkışlayacaktır. Oyun sistemimi futbolcularıma tamamen uygulayabilmem için onları daha iyi tanımam gerektiğini düşünüyorum. Bizim hedefimiz hep zirvede olmak olacak."

İlk idmanına çıktı

İmza töreninde bir konuşma yapan asbaşkan Haşim Sayitoğlu da Trabzonspor’u başarıya taşıyacak teknik direktörün Ersun Yanal olduğuna inandıkları için kendisiyle anlaştıklarını belirterek, "Tabii ki aralık ayındaki olağan genel kurulun aday ve adayları çok olacaktır. Biz de devam edip etmeme konusunda oturup kararımızı vereceğiz" diye konuştu. Öte yandan Yanal, imza töreninden önce dün takımla birlikte ilk idmanına çıktı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler