« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzon'da üçüncü Karaman dönemi

Trabzonspor, sportif direktörlük için eski yardımcı antrenörü Ünal Karaman ile görüşmelere başlandığını Kamu Aydınlatm Platformu’na bildirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor, sportif direktörlük için eski yardımcı antrenörü Ünal Karaman ile görüşmelere başlandığını Kamu Aydınlatm Platformu’na bildirdi. Böylece Karaman, üçüncü kez bordo mavili ekipte göreve başlayacak.

İKİNCİ KEZ SPORTİF DİREKTÖR

KARADENİZ ekibinde yönetime gelen İbrahim Hacıosmanoğlu, teknik direktörlüğe Mustafa Reşit Akçay’ı getirdikten sonra sportif direktörlüğü de Ünal Karaman’a teslim etti. 1990-99 arasında Trabzon forması giyen 46 yaşındaki futbol adamı futbolu bıraktıktan sonra kulüpte üçüncü kez göreve geldi. İlk olarak Temmuz 2009’da Hugo Bross’un takımı yönettiği dönemde Trabzonspor Sportif Direktörlük görevine getirilen Karaman, Şubat 2010’da Şenol Güneş’in birinci yardımcısı olarak eşofmanları giydi. Güneş’in 28 Ocak 2013’te görevinden istifa etmesinden sonra Karaman da istifasını vermişti.

ÖNCE FATİH TEKKE’YE ÖNERİLDİ

Karaman’ın, Hacıos-manoğlu’nun sportif direktörlük teklifine “Futbolun tek patronu ben olursam çalışırım” dediği ve başkanın da onayıyla teklifi kabul ettiği öğrenildi.
Hacıosmanoğlu, bu pozisyon için öncelikle kulübün eski futbolcularından Fatih Tekke’ye teklif götürmüştü. Ancak görev tanımı ve sorumluluklar konusunda anlaşma sağlanamayınca İbrahim Hacıosmanoğlu da rotayı Karaman’a çevirdi.

Kafkas’a tek taraflı fesih

TRABZONSPOR Kulübü, teknik direktör Tolunay Kafkas ile yollarını resmen ayırdı. Kulüpten dün Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen açıklamada Kafkas ile ekibinin sözleşmesinin tek taraflı olarak feshedildiği bildirildi. Sözleşme feshine dair açıklamada kubülün bir tazminat ödeyip ödemeyeceği konusunda bir bilgi ise verilmedi.
Diğer  yandan bordo mavili kulüp daha önce göreve getirdiğini duyurduğu yeni teknik direktör Mustafa Reşit Akçay ile görüşmelere başlandığını da KAP’a yaptığı açıklamayla resmen duyurdu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler