Futbol Haberleri

SPOR

Trabzon'da üçüncü Karaman dönemi

Trabzonspor, sportif direktörlük için eski yardımcı antrenörü Ünal Karaman ile görüşmelere başlandığını Kamu Aydınlatm Platformu’na bildirdi.

04 Haziran 2013 - 02:14:26

Trabzonspor, sportif direktörlük için eski yardımcı antrenörü Ünal Karaman ile görüşmelere başlandığını Kamu Aydınlatm Platformu’na bildirdi. Böylece Karaman, üçüncü kez bordo mavili ekipte göreve başlayacak.

İKİNCİ KEZ SPORTİF DİREKTÖR

KARADENİZ ekibinde yönetime gelen İbrahim Hacıosmanoğlu, teknik direktörlüğe Mustafa Reşit Akçay’ı getirdikten sonra sportif direktörlüğü de Ünal Karaman’a teslim etti. 1990-99 arasında Trabzon forması giyen 46 yaşındaki futbol adamı futbolu bıraktıktan sonra kulüpte üçüncü kez göreve geldi. İlk olarak Temmuz 2009’da Hugo Bross’un takımı yönettiği dönemde Trabzonspor Sportif Direktörlük görevine getirilen Karaman, Şubat 2010’da Şenol Güneş’in birinci yardımcısı olarak eşofmanları giydi. Güneş’in 28 Ocak 2013’te görevinden istifa etmesinden sonra Karaman da istifasını vermişti.

ÖNCE FATİH TEKKE’YE ÖNERİLDİ

Karaman’ın, Hacıos-manoğlu’nun sportif direktörlük teklifine “Futbolun tek patronu ben olursam çalışırım” dediği ve başkanın da onayıyla teklifi kabul ettiği öğrenildi.
Hacıosmanoğlu, bu pozisyon için öncelikle kulübün eski futbolcularından Fatih Tekke’ye teklif götürmüştü. Ancak görev tanımı ve sorumluluklar konusunda anlaşma sağlanamayınca İbrahim Hacıosmanoğlu da rotayı Karaman’a çevirdi.

Kafkas’a tek taraflı fesih

TRABZONSPOR Kulübü, teknik direktör Tolunay Kafkas ile yollarını resmen ayırdı. Kulüpten dün Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen açıklamada Kafkas ile ekibinin sözleşmesinin tek taraflı olarak feshedildiği bildirildi. Sözleşme feshine dair açıklamada kubülün bir tazminat ödeyip ödemeyeceği konusunda bir bilgi ise verilmedi.
Diğer  yandan bordo mavili kulüp daha önce göreve getirdiğini duyurduğu yeni teknik direktör Mustafa Reşit Akçay ile görüşmelere başlandığını da KAP’a yaptığı açıklamayla resmen duyurdu.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları { Toplam 4 Yorum }
 • metehan han 4.6.2013 15:38:28
  allah trabzonsporda oynayan futbolcunun yardımcısı olsun.
 • ayhan as 4.6.2013 10:36:59
  yazık bu bilgisiz adamın kadosunda çalışmak intihardır.böyle cahil bir başkan sanırım tarihte yoktur.karamana yazık olacak
 • yunus kurt 4.6.2013 09:42:36
  HOŞGELDİN İMPARATOR SEN BU KULÜBÜN GERÇEK SAHİBİSİN...
 • Bülent Oymacı 4.6.2013 08:47:36
  T.Direktör mü,yardımcı antrenör mü,sportif direktörmüsün önce karar ver.Yoksa kulüp müdürümüsün?Görevini başkana sorma kovulursun.Sen o ne söylerse onu yap.Sonra demedi deme hocam.
Hürriyet Euro 2016
 
HaberlerGALATASARAYtransferOrgeneral AkarYaveritirafAkın Öztürkhdp