« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzon'da Toto ve Bahar zirvede

Trabzon’un kurtuluş günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen 31’inci Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu’nda erkeklerde 1.04.56’lik derecesiyle Kenyalı Moses Too, bayanlarda 1.13.42’lik derecesiyle Türkiye'den Bahar Doğan birinciliği kazandı.

OSMAN ŞİŞKO - TRABZON / DHA
SON GÜNCELLEME

Trabzon Emperyal mevkisinden başlayan ve startını Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ile Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi'nin verdiği yarışta Karadeniz Sahil Yolu güzergahını takip eden atletler, Akçaabat ilçesi Yıldızlı Beldesi'nden dönerek 21.1 kilometrelik parkuru Atatürk Alanı'nda tamamladı.

13’ü yabancı olmak üzere 236 sporcunun katıldığı 31'inci Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu'nda erkeklerde birinciliği 1.04.56’lık derecesiyle Kenyalı Moses Too, ikinciliği 1.04.58’lik derecesiyle Azebaycan’dan Tilahun Worku, üçüncülüğü ise 1.06.58’lik derecesiyle Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden Ahmet Arslan kazandı. Bayanlarda ise biriciliği 1.13.42’lik dereceyle Üsküdar Belediyesi’nden Bahar Doğan, ikinciliği 1.17.55’lik dereceyle Moldova’dan Natalia Cherkes, üçüncülüğü ise 1.17.58’le Nilay Esen kazandı.

Bu yıl 16'ıncısı düzenlenen Halk Koşusu'nda ise sıralama erkeklerde Hasan Ata, Hasan Basri Güdük, Doğukan Topçu, bayanlarda Sevdan Seyis, Merve Karslı ve Sibel Uludüz olarak gerçekleşti. Maratonda dereceye giren atletlere ödülleri bu akşam düzenlenecek törenle verilecek.


 


Bunları da Beğenebilirsiniz