« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzon'da takviye zamanı

Ziya Doğan ile yola devam edeceklerini belirten basın sözcüsü Zeyyat Kafkas, "Üzerinde durduğumuz yabancılardan birini alacağız" dedi.

Yunus Emre SEL/DHA
SON GÜNCELLEME
AVRUPA defterini erken kapatan Trabzonspor’da yönetim, lig öncesi yeni yol haritasını belirledi. Önceki akşam toplanan bordo mavili yönetim, transfer yapılması yönünde karara vardı. Basın sözcüsü Zeyyat Kafkas, teknik direktörleri Ziya Doğan’a olan güvenlerinin devam ettiğini belirtti. Kafkas, "Öncelikle geldiğimiz noktanın tarihin en başarısız dönemi olduğunu kabul etmiyorum. Bu dönem sadece kulübün tarihte en hızlı kabuk değiştirdiği dönem olarak adlandırılabilir. 24 yıldır şampiyon olamıyoruz. Bunda da istikrarsızlığın rolü büyük" diye konuştu.

Bu iş kolay değil

Kafkas, takıma takviye yapacaklarını ve bu konuda çok dikkatli olmaları gerektiğini ifade ederek şöyle devam etti: "Galatasaray’ın aldığı Lincoln iyi bir transfer. Dünya çapında bir futbolcu, bunu kabul ediyoruz. Fakat bu futbolcu Trabzonspor’a geldiği zaman başarı oranı yüzde 20, İstanbul’da ise yüzde 50’dir. Çünkü Trabzonspor gerçekleri var. En azından yıldız futbolcu alıp, kulübe fazla bir maddi zarar vermek istemiyoruz. Üzerinde durduğumuz, yabancı futbolculardan birini takıma katacağız. Trabzonspor’da yöneticilik uzun süre yapılacak bir iş değil. Azimle, hırsla bu işe talip olduk ama içerisinde oldukça bu işin çok kolay olmadığını gördük."

Hayat devam ediyor

Bu arada Trabzonspor, bir günlük iznin ardından hazırlıklarına başladı. İdmana Ceyhun ile sakatlıkları devam eden Musa ve Risp katılmadı. Ziya Doğan’ın oyuncularına, "Hayat devam ediyor. Bunu unutmamız lazım. Lige çok iyi başlangıç yapıp kendimizi affettirmeliyiz" dediği öğrenildi.

40. yıl heyecanı

Perşembe günü kuruluşunun 40. yılını kutlayacak olan Trabzonspor’da yönetim, organizasyonların kusursuz olması için çalışıyor. 40. yılda tüm taraftarların takıma sahip çıkmasını bekleyen bordo mavililer, üç gün süren etkinlikler yapacak.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz