Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzon'da Sümer sürprizi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor'un eski teknik direktörü Özkan Sümer, bordo mavili kulübün 31 Aralık Pazar günü yapılacak olağan kongresinde başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Kulüp Başkanı M.Ali Yılmaz ise, <ı>‘‘Sümer'in adaylığına çok sevindim. Ona konvoyla destek vereceğim’’ dedi.

Trabzonspor'da, 31 Aralık Pazar günü yapılacak olağan genel kurul toplantısı için geri sayım başlarken, sürpriz bir başkan adayı ortaya çıktı. Bordo mavili kulübün eski teknik direktörlerinden Özkan Sümer, başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Sümer, Trabzonspor'un yönetim bazında çaresiz ve alternatifsiz olarak gösterilmesinin, kulübün büyüklüğüne aykırı olduğunu belirterek, ‘‘Bu nedenle başkan adayı olmayı bir zorunluluk olarak gördüm’’ dedi.

Trabzonspor'da tarifi mümkün olmayan yanlışlar var'' ifadesini kullanan Sümer, başkanlığa adaylığının 'mevcut yönetimle bir hesaplaşma' şeklinde algılanmasının yanlış olduğunu belirtti.

YILMAZ: ADAY DEĞİLİM

Bordo mavili kulübün başkanı Mehmet Ali Yılmaz ise konu ile ilgili olarak ilginç bir değerlendirme yaptı. Sümer'in aday olmasına çok sevindiğini ifade eden Yılmaz şöyle konuştu: ‘‘Bugüne kadar kongre çalışmalarını yürütüyordum. Ama artık adaylıktan çekildim. Ben, daha önce 'aday varsa, ben yokum' demiştim. Sümer’e konvoyla destek vereceğim. Artık sadece bu yükün altına girecek insanları düşünüyorum. Bunlar, nasıl bir yükün altına gireceklerini düşünmüşlerdir umarım. Ben, Oktay ve Iwan'ın parasını nasıl ödeyeceğimi düşünürken, birileri aslanlar gibi ortaya çıktı ve beni rahatlattılar. Onların sayesinde rahat bir bayram ve yılbaşı geçireceğim.’


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler