Gündem Haberleri

  Trabzon'da PKK sığınağı bulundu

  Fatih TURAN- İnan KALYONCU/TONYA (Trabzon) (DHA)
  05.12.2017 - 08:52 | Son Güncelleme:

  TRABZON’un Tonya İlçesi kırsalında güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonda PKK terör örgütüne ait olduğu belirlenen ve içerisinde çok sayıda patlayıcı, el bombası, mermi ve uzaktan kumandayla patlatılan bomba düzeneği bulunan mühimmat sığınağı ele geçirildi. Terörist grubun foto-kapana yakalanmasının ardından bölgeye sevk edilen çok sayıda jandarma ve özel hareket polisi teröristleri yakalamak için çalışma başlattı.

  Doğu Karadeniz bölgesinde birçok eyleme karışan PKK’lı terörist grubun etkisiz hale getirilmesi için yürütülen operasyonlar sürüyor. Operasyonlar kapsamında terörist grubundan birinin görüntüsünün geçtiğimiz günlerde Tonya İlçesi'nin kırsal kesimlerinde foto-kapana yakalanması üzerine güvenlik kuvvetleri bölgede arama-tarama faaliyetlerini yoğunlaştırdı.

  Trabzonda PKK sığınağı bulunduAĞAÇ DALLARIYLA KAMUFLAJ

  Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü Özel Hareket Şube Müdürlüğü, Terörle Şube Müdürlüğü ve Jandarma Özel Harekat ekiplerinin ortak yürüttüğü operasyonlar kapsamında güvenlik güçleri dün saat 15.00 sıralarında ilçeye 20 kilometre uzaklıktaki Erikbeli Yaylası’ndaki kırsal alanda çevresi ağaç dallarıyla kamufle edilen sığınak fark etti.

  Trabzonda PKK sığınağı bulunduPKK terör örgütü mensuplarına ait olduğu tespit edilen sığınakta yapılan aramalarda 3 kilogram plastik patlayıcı, 4 adet uzaktan kumanda ve elektrikli fünye, çok sayıda tüfek ile tüfek mermisi, 4 adet el bombası, güneş paneli, 2 telsiz ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi.

  Trabzonda PKK sığınağı bulunduEKİPLER BÖLGEYE KAYDIRILDI

  Bu arada terörist grubunun ilçede yer alan birçok yayla evine girerek buradan erzak temin ettiğini de belirlendi. Bölgede güvenlik kuvvetleri yayla evlerinde gıda ve yaşam malzemesi bırakmamaları konusunda vatandaşları uyardı.

  Trabzonda PKK sığınağı bulunduPKK’lıları yakalamak için başlatılan kapsamlı operasyonlar sürerken, özel ekipler terörist grubun bölgedeki sığınağının yakalanması üzerine çalışmaları bu yönde yoğunlaştırdı. Zırhlı araçların da bölgede destek verdiği operasyonlara özel birliklerin de takviye olarak katıldığı öğrenildi.

  Trabzonda PKK sığınağı bulundu

   

  Etiketler: PKK sığınağı
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı