Gündem Haberleri

  Trabzon'da öldürülen papaz, aziz olacak iması

  A.A.
  25.02.2006 - 21:58 | Son Güncelleme:

  16. Benediktus, akşam saatlerinde, bir zamanlar Santoro'nun da okuduğu Roma Büyük Papaz Okulu'nu (Seminario Romano Maggiore) ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, Trabzon'da öldürülen Katolik papazı da yad etti.

  Papa, Ziyaret ettiği okulun Katolik Kilisesi'ne hizmet eden pek çok din adamı yetiştirdiğine değinerek, “Geçtiğimiz günlerde Türkiye'de dua etmekte olduğu sırada öldürülen Papaz Andrea Santoro da bunlar arasındadır. Bu vesileyle, Kurtarıcı Meryem Ana'ya sizlere de azizlik lütfunu bahşetmesi için yakarmış bulunuyorum” dedi.

  Vatikan uzmanları, 16. Benediktus'un, okulda kendilerine hitap ettiği rahip adaylarına bu şekilde “azizlik lütfu” dilemiş olmasını, Papa'nın da Trabzon'da öldürülen Santoro'ya azizlik payesi verilebileceği kanaatinde olduğunun göstergesi olarak yorumluyorlar.

  16. Benediktus, Roma Büyük Papaz Okulu'nu ziyaret gerekçesini ise ”Sevgili selefim Papa 2. Jean Paul'ün geleneğini sürdürerek, bugünkü yortu vesilesiyle, dua ederek, tahsil görerek, kardeşçe yaşayarak papazlığa hazırlandığınız bu mekanda sizlerle bir araya gelmek istedim” cümlesiyle özetledi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı