Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzon'da Mali Genel Kurul öncesi tansiyon yükseldi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

BAŞKAN HACIOSMANOĞLU:

Sadri Şener, Onur’u soyunma odasında neden azarladı?

“6222 sayılı yasayı ilk imzalayanlardan biri Sadri Şener’dir. Hala hangi yüzle konuşuyor.”

TRABZONSPOR Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu cumartesi günü yapılacak mali genel kurul öncesi muhalif kanada ve eski başkan Sadri Şener’e yüklendi. Hacıosmanoğlu düzenlediği basın toplantısında Şener için sert sözler sarfederken, “1-1 biten Fenerbahçe maçından sonra Sadri Şener, soyunma odasına gidip kaleci Onur Recep Kıvrak’ı neden azarladı, çıksın açıklasın” dedi. Şike davasında mücadelelerinin süreceğini ifade eden Hacıosmanoğlu, şunları söyledi:

NEDEN VE KİMDEN KORKUYOR?

- Şener hangi yüzle konuşuyor bilmiyorum. Ona iki soru soracağım, birincisi 6222 sayılıyı yasayı ilk imzalayanlardan biri Trabzonspor başkanıdır. Trabzonspor haklı olduğu davada mücadele etmesi gerekirken, neden ve kimden korkar?
- Benden önceki başkana soruyorum, Fenerbahçe ile 1-1 berabere kaldığımız ve Bursaspor’un şampiyon olduğu maçtan sonra Onur’u soyunma odasında azarlama sebebi neydi?


“ONLARIN BAŞKANI DEĞİLİM”

Trabzonspor’dan yana hiçbir çıkarım yok. Ben Trabzonspor’un adamıyım. Samimi Trabzonsporlular’ın başkanıyım, onların başkanı değilim. Onların bana karşı olan söylemleri beni etkilemiyor. Ben sokağa çıktığımda sevgiyi, saygıyı görüyorum.

ESKİ BAŞKAN ŞENER:

Cahil adam ibradan korktuğu için bu yalana başvuruyor

“Başkanlığımda soyunma odasına inmedim. İlk okulu zor bitirmiş cahil adamdan ne beklersiniz.”

İBRAHİM Hacıosmanoğlu’nun sorularına Sadri Şener’den cevap geçikmedi. “İlk okulu zorla bitirmiş cahil cühela adamdan ne beklersin” diyerek tepkisini dile getiren Şener, kaleci Onur’la ilgili iddia için, “İbra edilmemekten korktuğu için bu yalana başvuruyor. Bir kere ben başkanlığım boyunca hiç soyunma odasına gitmedim. O F.Bahçe maçında da. Kaldı ki F.Bahçe maçından sonra Kadıköy’de stattan zor çıktık zaten. Zaten, Şenol Güneş’in olduğu soyunma odasına da zor inersiniz. O dönem çalışanlar, futbolcular, teknik heyet ve Şenol Güneş bunlara şahittir” dedi.

“KENDİ İŞİNE BAKSIN”

Şener, yine Hacıosmanoğlu’nun hukuk kurulu üyesi Atilla Dilaver’le ilgili, “Zamanında Sadri Şener’e gidip bizim yaptığımız bu müracaatları yapmamızı istiyor. Kendisi de Atilla beye kardeşim rektör abim işadamı yapamam, imzalayamam diyor” iddiasına da, “Birincisi böyle bir şey asla olmadı yalan” diye konuştu.

BENİM MUHATTABIM DEĞİL

ŞENER, “Atilla Dilaver avukat değil. Benim muhatabım değil. Hadi onu geçelim. Ben kulübün haklarını kendi avukatlarımla beraber korudum, korumaya da devam ettim. Sonuçları da ortada. Kulübün başkanı kendi işine baksın” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz