TRABZON HABERLERİ

Trabzon'da kültür sanat

AA / Meltem Yılmaz
25.02.2016 - 10:04Son Güncelleme :

- Erzurum Devlet Tiyatrosu ''Hülleci'' adlı oyunu, Trabzonlu sanatseverlerin beğenisine sunacak

Trabzonda kültür sanat
AA / Meltem Yılmaz

TRABZON (AA) - Erzurum Devlet Tiyatrosu, "Hülleci" adlı oyunu Trabzon'da sahneleyecek.

Reşat Nuri Güntekin'in yazdığı, Mehmet Yıldız'ın yönettiği oyunda, Mehmet Yıldız, Merve Gül, Özge Arslan Okumuş, Ömer Menteşe, Serkan Yanar, Samet Talayman, Taner Köse, Gülsüm Yalçın, Hakkı Melih Kahraman, Meltem Gül, Elif Akan, Bilal Hüseyinoğlu ve Yakup Çağlayan rol alıyor.

Oyununun dekor tasarımını Sinan Yardımedici, giysi tasarımını İnci Kangal ve ışık tasarımını da Mehmet Yaşayan üstleniyor.
Dini açıdan hileli göstermelik evlilik olarak tanımlanan "hülle" uygulamasını, gözünü para hırsı ile bürünmüş insanların düştükleri durumdan yola çıkarak eleştiren oyun, bugün, yarın ve cumartesi günü saat 20.00'de Atapark Haluk Ongan Sahnesi'nde seyirci ile buluşacak.
- Rock konseri
Rock müzik grupları Yüzyüzeyken Konuşuruz ve Son Feci Bisiklet, Trabzon'da sevenleriyle bir araya gelecek.
Konser, 28 Şubat Pazar günü saat 18.00'de Karadeniz Teknik Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde organize edilecek.
- Resim sergisi
Trabzon Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde, Karadeniz Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden mezun Salih Altuntaş'ın on yıllık eserlerinden oluşan ''kişisel resim sergisi'' yer alıyor.
Sergi, 27 Şubat'a kadar sanatseverler tarafından gezilebilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden Trabzon'da kültür sanat hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 10 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Trabzon'da kültür sanat haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı