« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzon'da kongre öncesi silahlar konuştu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor eski başkanlarından Faruk Özak ve eski asbaşkanlardan İskender Önal’ın ortak olduğu dükkan taşlı saldırıya uğrarken, olağan kongre öncesi liste çalışmaları yapan yönetici Mustafa Erdem’in işyeri gece geç saatlerde kurşunlandı.

İskender Önal, olayın dün gece saat 02.00 sıralarında olduğunun tahmin edildiğini belirterek, "Görgü tanıklarının verdikleri ifadelere göre dükkanın camlarını taşlarla kırdılar. Olayı yapanların iki kişi olduğu tahmin ediliyor. Emniyet güçlerinin suçluları en kısa zamanda bulacağını tahmin ediyorum" dedi.

Yine dün gece benzin istasyonu kurşunlanan Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Erdem de kimseyle bir probleminin olmadığını söyledi. Erdem, "Bu olay Trabzonspor ile ilgilidir. Bu konuda emmniyete büyük görev düşüyor. Bu olayı yapan ve yapanların arkasında kesinlikle bir azmettirici olduğuna inanıyorum. Olay adliyeye intikal etmiştir. Suçlular bir an önce bulunarak bu olayın aydınlatılması gerekir" diye konuştu.

ÖZAK: BEN TRABZONSPOR'DAN YANAYIM

Trabzonspor eski başkanlarından Faruk Özak, bordo-mavili takımın yarın yapacağı olağan genel kurulun seviyeli ve hoşgörülü bir ortamda gerçekleşmesi gerektiğini söyledi.

Özak, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın toplantsında, dün gece işyerinin taşlı saldırıya uğraması konusunda, "İki çapulcu işyerimin camlarını kırdı diye bunu Trabzonspor’a mal edemem" dedi.

Trabzonspor’un yarın gerçekleştireceği olağan genel kurulda, herkesin çok dikkatli ve hassas davranması gerektiğini kaydeden Özak, şöyle devam etti:

"Birbirimizi kırmadan bir kongre yapalım. Çünkü bundan zarar gören Trabzonspor camiası olacaktır. Mustafa kardeşimizin de iş yeri silahlı saldırıya uğradı. İnşallah bu konu böyle kalır ve kapanır. Ben ayrıca kongre öncesi taraf olabilirim. Çünkü ben Trabzonspor’dan yanayım."

"OYUMU SÜMER’E VERECEĞİM"

Özak, kendisinin başkanlığa aday olmayacağını daha önceden de belirttiğini kaydederek, şöyle konuştu:

"Bana söyleniyor ki (Siz konuşuyorsunuz da niye aday olmuyorsunuz) İlla Trabzonspor’a duyduğum sevgiyi aday olarak mı göstereyim. Vatanı seviyorum ve vatana askerlik borcumu bir kez yaparak ödedim. Her zaman askerlik mi yapayım? Kongrede konuşmayacağım. Çünkü kongrede sorduğum soruların yanıtlarını alamıyorum.

Özkan Sümer ile kulübün kuruluşunda aynı takımda futbol oynadık. Daha sonra takımda hocalığımı yaptı. Kendisini zaman zaman eleştirdim, ilkesiz davrandığı anlar da olabilir. Ama ben ona destek veriyorum. Bu gizli kapaklı değil. Kurulda oyumu ona vereceğim."

"KULÜP 4 YILDIR EROZYONA UĞRUYOR"

Faruk Özak, kulübün 4 yıldır hem maddi hem de manevi erozyona uğradını savundu.

Özak, kendisinin kulübü başkan Mehmet Ali Yılmaz’a 4 yıl önce borçsuz olarak devrettiğini de iddia ederek, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bağımsız bir denetleme kurulu kulübün şimdiki ve benim başkanlığımı devrettiğim 4 yıl önceki dönemi incelesin. Trabzonspor’un 4 yıl önceki özkaynağı, giderinden çok daha fazlaydı. Kulüp mali, idari, teknik, itibar açıdan erozyona uğramış, 4. büyüklüğü de tartışılır hale gelmiştir. Her yıl puan cetvelinde takım 1 basamak aşağıya geliyor. Avrupa’da ise bizim dönemimizde 50. sırada yer alan takım, bir yıl önce 305. sıraya kadar geriledi. Trabzonspor’un giderleri arttı. Bu durumla kulübün geleceğini iyi görmüyorum."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz