« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzon'da kalmak istiyorum

Trabzonspor Teknik Direktörü Hugo Broos, bordo-mavili takımda kısa vadedeki hedeflerinin play-off turundaki rakipleri Fransa'nın Toulouse takımı karşısında turu geçip UEFA Avrupa Ligi'ne kalmak olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Broos, Trabzonspor Dergisi'nin Ağustos sayısında yer alan röportajında, Trabzonspor'daki hedeflerini anlatarak, “Kısa vadedeki hedef Ağustos ayında oynayacağımız play-off müsabakalarını geçip UEFA Avrupa Ligi'ne kalabilmek. Orta vadede Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin üzerinde bir derece elde etmek istiyoruz. Tabii ki şampiyonluk yarışının içinde kalmak istiyoruz. Hem ülke içinde hem ülke dışında taraftarımızın yüzünü güldürmek istiyoruz” dedi.

Uzun vadedeki hedefinin ise bir yıllık olan sözleşmesini daha fazla uzatabilecek bir başarı sağlamak olduğunu kaydeden Broos, “Buradaki koşulları gördükten sonra uzun müddet Trabzonspor'da çalışmak istiyorum” diye konuştu.

Trabzon'da idman sahaları, çalışma ortamı ve oyuncuların sahip olduğu sosyal imkanlar değerlendirildiğinde memnuniyet verici bir durumun olduğunu belirten Broos, şöyle devam etti: “Belçika'da, buradaki imkanlarla kıyaslayabileceğimiz tek takım Standard Liege. Onun haricinde hiçbir takımın tesislerini kıyaslayamazsınız. Burası profesyonellik anlamında Belçika'dan çok daha ileride. Ailemin de Trabzon'a gelmiş olmasıyla çok daha rahatladım. Çalışma imkanımdan çok memnunum.”

Broos, kendisine koyduğu hedeflerin Trabzonspor için koyduğu hedeflerle paralel olduğunu ifade ederek, “57 yaşındayım ve bir 10 yıl daha teknik adamlık yapamayacağımı biliyorum. Hocalık kariyerimi bitirdikten sonra ülkemdeki bir kulüpte sportif direktörlük yapmak istiyorum. Bu uzun süredir planladığım bir şey” ifadelerini kullandı.

“OFANSİF FUTBOL”

Futbolculuk döneminde savunma oyuncusu olmasının, takımın oyun anlayışında bir etkisinin olup olmayacağı yönündeki soruyu ise Broos, şöyle yanıtladı: “Oyunculuktan teknik adamlığa geçerken insan ister istemez birtakım değişiklikler yaşıyor. Çünkü, oyuncu olarak sadece kendinizden sorumlusunuz. Ancak hocalık aşamasına geçtiğinizde koca bir takımın sorumluluğunu üstleniyorsunuz. Öncelikle şunu söyleyeyim ki ben de böyle ciddi bir değişim yaşadım.

Savunmacı oynadığım dönemlerde bile hücuma önem veren bir yapım vardı. Ofansif futbol oynatma konusunda teknik adamlık kariyerimde sıkıntı yaşamadım. Futbolculuk kariyerimdeki hücuma yönelik futbolumu, çalıştırdığım takımlara da yansıtmaya çalışıyorum.”

“SAKİNİM AMA MAÇ BAŞLADIĞINDA....”

Broos, çoğu zaman sakin birisi olduğunu, ancak maç başladığında bu durumun tamamen dışına çıktığını ifade ederek, şunları kaydetti:
“Zaman zaman oyuncularla da diyaloğa giriyorum, ancak bu olumsuz değil. Futbolcuların eksiklerini söylüyorum. Onların da bu eksiklerini gidermeye çalıştıklarını görüyorum. 90 dakika bitene kadar sakin olmam mümkün değil. Maçın öncesinde ve maçtan biraz sonra da gerginliğim sürüyor. Bunun haricinde sakin biriyim. Yani etraftakilerle dalaşan birisi değilim."

Bunları da Beğenebilirsiniz