« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzon'da kadro oluşturulamıyor

Trabzonspor'da 5 futbolcunun kadro dışı bırakılmasının ardından hafta sonu oynanacak Eskişehirspor maçı öncesi 18 kişilik maç kadrosu oluşturulamıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Bordo - mavili takımı yeni teknik adam gelene kadar çalıştıracak olan Sportif Direktör Ünal Karaman, kadroyu 18'e tamamlamak için çalışıyor. Karaman, Şenol Güneş'in takımın başına gelmesinden gurur duyacaklarını söylüyor.

Trabzonspor'da Başkan Sadri Şener'in isteği üzerine yönetim kurulu tarafından alınan radikal kararlar sonucu görevinden alınan Hugo Broos'un yerine yeni bir teknik adam gelinceye kadar takımı çalıştıracak olan Sportif Direktör Ünal Karaman, kolları hemen sıvadı. Karaman ilk iş olarak kadroyu 18'e tamamlamayı hedefliyor. Çünkü Gökhan, Egemen, Engin, Song ve Sylva kadro dışı bırakıldığı için takımdaki futbolcu sayısı 19'a düştü. Zafer Yelen'in sakat, Tjikuzu'nun hasta, Yattara'nın ise ülkesinde olması nedeniyle kadrodaki futbolcu sayısı 16'ya indi. Karaman'ın bu nedenle Ömer Aysan'ı ilk kez 18 kişilik maç kadrosuna dahil edeceği, geri kalan iki futbolcuyu ise A2 takımından alacağı belirtildi. Karaman'ın oyun sisteminde de ciddi değişiklikler yapmayı planladığı ve takımı 4 - 4 - 2 sisteminde oynatmayı düşündüğü öğrenildi.

KARAMAN: "ŞENOL GÜNEŞ GELİRSE BUNDAN GURUR DUYARIZ"

Karaman, yönetimin takımın başına getirmeye çalıştığı başarılı teknik adam Şenol Güneş'in çok önemli bir isim olduğunu da belirterek, "Onun Trabzonspor'a gelmesi bizi mutlu eder ve gururlandırır. Gerek Türkiye'de, gerekse Türkiye dışında çok önemli başarılara imza atmış bir teknik adam. Hem de Trabzonlu ve burayı çok iyi biliyor. Yönetim kurulunun bu konuda çalışmaları tüm hızıyla sürüyor" diye konuştu.

Bu arada Şenol Güneş'le arası çok iyi olan Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu'nun, bu transferlerle özel olarak ilgilendiği ve bu hafta içerisinde Trabzon'a gelecek olan tecrübeli teknik adamla hemen masaya oturmayı planladığı vurgulandı. Güneş'in de baskılar sonucunda Trabzonspor'la anlaşmasına kesin gözüyle bakılıyor.

FUTBOLCULAR ADETA YIKILDI

Öte yandan Trabzonspor'da Başkan Sadri Şener'in isteği üzerine kadro dışı bırakılan Egemen Korkmaz, Song, Sylva, Engin ve Gökhan Ünal'a, yeni bir teknik adam gelene kadar takımdan ayrı çalışacakları dün akşam saat 17.00'da yapılan antrenmanın 15 dakika öncesinde tebliğ edildi. Kadro dışı bırakıldıklarını gazetelerden öğrenen ancak bu olay resmiyet kazanmadığı için tesislere umutlu gelen futbolculardan Egemen ve Engin bu haberle yıkıldı. Ancak Song, Sylva ve Gökhan'ın ise kadro dışı bırakılmalarına rağmen antrenmana gülerek çıkması dikkat çekti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler