« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzon'da Halilhodziç rüzgarı

Trabzonspor’un yeni teknik direktörü Vahid Halilhodziç, yarın futbolcuların saat 08.00’de tesislere gelmelerini, idman malzemelerini giymiş vaziyette saat 08.30’da soyunma odasında bulunmalarını istedi. Boşnak teknik direktörün, yöneticilere de, “Siz de tesislerde olun, hep birlikte futbolcularla konuşacağız” dediği vurgulandı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Halilhodziç’in öncelikli olarak iş disiplini ve takım ruhunu oluşturmaya çalışacağı, bu nedenle de sabah erkenden işbaşı yapmayı uygun gördüğü kaydedildi. Yöneticiler de futbolculara da, “Çok disiplinli ve hayatın her alanında istediğini yaptıran bir teknik direktör geliyor. Bu nedenle dikkatli olun. Kendinizi işinize verin. Sakın işinizi ciddiye almamazlık yapmayın” uyarısında bulunuldu.

İDMANDA TATSIZLIK

Bordo mavili takım bu sabah altyapı koordinatörü Mustafa Akçay nezaretinde bir çalışma yaptı. Top çalışması sırasında Tayfun, İbrahim Ege’ye sert girince aralarında tartışma çıktı. Tartışma itişmeye dönüştü. Araya futbolcular girdi ve muhtemel bir kavgayı önledi. Çalışmaya belinden rahatsızlığı olan Fatih, Polonya’da bulunan Szymkowiak, annesi hasta olan Erdinç, milli futbolcular Hüseyin, Adem Koçak, Tomas Jun, cezalı Gökdeniz katılmadılar. Volkan, Kürşat, Ufukhan ve Emrah ise düz koşu yaptılar.

GÖKDENİZ’İN İSTEĞİ

Cezalı olduğu için Trabzonspor’la idmanlara çıkamayan Gökdeniz Karadeniz’in, dün yönetici Metin Akbaşoğlu’na giderek, “Futbolsuz yapamıyorum. Bunalıyorum. Kendimi kötü hissediyorum. Beni affedin ve takımla idmanlara çıkayım. Cezam dolduğu zaman da en üst düzeyde formda olur ve takıma daha yararlı olurum” dediği kaydedildi. Bordo mavili yöneticiler bu futbolcunun takımla idmanlara çıkmasına sıcak bakmazken, Metin Akbaşoğlu’nun Gökdeniz’in talebini yönetime ileteceği belirtildi. Gökdeniz’in idmanlara çıkıp çıkmayacağına ise Başkan Atay Aktuğ ile yeni teknik direktör Vahid Halilhodziç’in yapacağı toplantıdan sonra karar verilecek.

UMUT HAFTALARI

Ligde istediği sonuçları alamayan ve zirve yarışından erken kopan Trabzonspor, ilk yarının bitimine kadar oynanacak olan 9 maçta durumunu düzeltmeyi planlıyor. Halilhodziç yönetiminde Samsunspor maçıyla başlayacak süreçte, seri galibiyetler alma planları yapan bordo mavili takım, zirveye de yavaş yavaş yaklaşmayı düşlüyor. Önümüzdeki 4 haftada Samsunspor, Kayseri Erciyesspor, Denizlispor ve Gençlerbirliği ile karşılaşacak olan Trabzonspor 12 puanı hanesine yazdırıp, yeniden üst sıralara tırmanmaya çalışacak.

ŞİMŞEK: PRİM SİSTEMİMİZ YANLIŞ

Trabzonspor’da prim sistemine ceza maddesinin de konulması için çalışmalar sürerken, Mali Sayman Yüksel Şimşek de primleri maç başı değil sezon sonunda verilmesi gerektiğini, bunun da başarıyı ihtimalini güçlendireceğini söyledi.
Şimşek, “Aslında futbolculara her galibiyetten sonra prim vermemek gerekir ve bana göre bu sistem hatalı. Trabzonspor’un her galibiyetinin bir primi olmalı. Ama bunlar toplanmalı. Sezon sonunda şampiyon, ikinci veya üçüncü olunması halinde verilmeli. Maç başı primini bugün 5 milyar lira olarak belirlemişsek, 7 milyar liraya çıkaralım. Eğer takım şampiyon olursa futbolcu çok daha fazla prim almış olsun. Bugünkü sistemde tüm takım toplamda 5 trilyon prim alıyorsa, yeni sistemle 7 trilyon lira alsın. Hem de şampiyonluk primi de ayrı olarak ödensin. İkinci ve üçüncü olduğunda da prim geçerli olsun. Ama lig dördüncüsü veya beşincisi olduğumuzda takım olarak hedefimizin çok uzağına düşmüş oluyoruz. Futbolculara da her maç başı verdiğimiz primlerle kulüp 3-4 trilyon lira zarara uğramış oluyor” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz