Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzon'da güçbirliği

Üst üste aldığı galibiyetlerle şampiyonluk potasına giren Trabzonspor'da yönetime eski yöneticilerden destek geldi. Bordo mavili kulübün eski başkanlarından Faruk Özak ile eski yöneticiler, Atay Aktuğ yönetiminin mali zorlukları aşabilmesi için yardım kampanyaları düzenleyecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

1 MİLYON DOLAR

Faruk Özak'ın, "Trabzonspor'a 10 bin dolar verecek 100 kişiyi tesbit edelim ve bu parayı toplayalım. Bu şekilde 1 milyon dolarlık bir katkı sağlamış oluruz" önerisinde bulunduğu, yakın çevresinin şu anda 20 kişiyi bulduğu belirtildi. Bu arada eski başkan yardımcısı Mehmet Öksüzoğlu'nun da, "Trabzonspor'a 100-200 bin dolar borç verebilecek 50 kişi bulalım. Bu kişiler parayı versinler. 2 yıl da hiç geriye ödeme olmasın" önerisinde bulundu. Yine eski başkan yardımcısı Bahri Köse de, "Şu anda 200-300 bin dolar vermeye hazırım" dedi. Eski yöneticilerin çeşitli kampanyalarla transfer mevsimine kadar kulübün kasasına hibe ve borç olmak üzere 3-4 milyon dolar katkıda bulunmanın yollarını aradığı öne sürüldü.

YÖNETİM TIKANDI

Bordo mavililer, lig ve kupa şampiyonluğu peşinden koşarken yönetimin ekonomik tıkanma yaşadığı öğrenildi. Yönetimin 3 ay içinde futbolcuların alacaklarına karşılık dağıttığı 3 trilyon liralık çeklerinin karşılığını bulmak zorunda olduğu, transfer mevsiminde kasada hazır en az 2 milyon dolarının olması gerektiği belirtilirken vergi borcu nedeniyle de 5 trilyon 700 milyar liranın banka kredileriyle karşılanacağı kaydedildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz