« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzon'da forma savaşı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bordo mavililerde ilk 11'e girme mücadelesi kızıştı. Selim ve Tansel'in transferi, Fatih'in hızla iyileşmesi ve Kalitvintsev'in de form tutması forma savaşını daha da kızıştırdı.

Rekabet ortamı

Trabzonspor'da forma aslanın neredeyse midesine indi. Her mevkiide çok sayıda futbolcunun olması rekabete neden oluyor. Kalede Miloveski ile Metin arasında, ‘‘1 numara olma’’ mücadelesi yaşanırken, savunmada Osman, Recep, Tansel, Selim, Mehmet İpek, Dilaver, Abdullah, Ünsal ve Okan'dan hangisinin formayı giyeceğine karar vermek zor olacak.

Kıyasıya mücadele

Orta sahada ise Fatih, Ogün, Ünal, Kalitnivntsev, Orhan, Erdal, Mehmet Zengin ve Murat Deniz arasında takıma girmek için kıyasıya bir mücadele yaşanıyor. Forvette Campbell ve Vugrinec'in yeri garanti gibi gözükürken, Çetin ile Selahattin'in, bu oyuncuları zorlayacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Milne memnun

Teknik Direktör Gordon Milne, ‘‘İlk yarıya çok daha zengin bir kadroya sahibiz. Yeni transferlerle birlikte takımdaki rekabet arttı. Kimin oynayacağı hiç belli değil. Çalışan, takım oyununa uyan ve disiplini elden bırakmayanların oynama şansı daha fazla olacak’’ şeklinde konuştu.
Bunları da Beğenebilirsiniz