« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzon'da deprem

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Süresiz kadro dışı bırakılan Campbell ve Ogün bundan böyle PAF Takımı ile idmanlara çıkarılacak. İngiliz golcüyü satışa çıkaran yönetim, kaptanlık görevini Ünal'a verirken, Çetin ve Erdal'ı da geri gönderme kararı aldı.

Trabzonspor Yönetim Kurulu dün İstanbul'da yaptığı toplantıda tarihi kararlar aldı. Başkan Yardımcısı Ali Kemal Aktürk'ün dışında tam kadro toplanan Yönetim Kurulu toplantısında son derece radikal kararlar alındı.

Yönetim, kendisi hakkında, ‘‘yamyam’’ sözünü sarfettiği için Başkan Mehmet Ali Yılmaz'a bayrak açan İngiliz Campbell ile birlikte kaptan Ogün'ü süresiz kadro dışı bıraktı. İki futbolcu bundan böyle PAF Takımı ile antrenmanlara çıkacak. Yönetim ayrıca Campbell'ı, kendisi için Nottingham Forest'a ödenen bonservis bedeli karşılığında satışa çıkarmaya karar verdi. Ogün'den kaptanlık pazubandını geri alan yönetim bu göreve Ünal'ı getirdi. Ünal'ın yardımcılıklarını ise Abdullah ve Orhan yapacak.

İdari kadroda değişiklik

Yeterli verim alınamayan Çetin ve Erdal'ın da Borussia Dortmund Kulübü'ne iade edilmesini karar veren yönetim, kulübün idari yapısında da önemli değişiklikler yaptı. Buna göre, Altyapı Teknik Komisyonu'na Haşim Saitoğlu, Süleyman Hacısalihoğlu, Mustafa Erdem ve Haluk Şahin getirilirken, kaleci Antrenörü Adil Eriç'in de görevine son verildi. Adil Eriç'in yerine Altyapı Kaleci Antrenörü Bilal Çetinkaya geçici olarak atandı. Yönetim ayrıca PAF Takım'da yetenekleriyle dikkati çeken oyuncuların derhal A Takım'a alınması için de çalışmaların hızlandırılmasına karar verdi.

PAF takımı ile çalışmasi istenen Ogün, yönetimin kararına uyacağını açıkladı. Öte yandan dünkü toplantıya katılmayan Başkan Yardımcısı Ali Kemal Aktürk, yönetimin kararlarına muhalefet ettiğini açıklayarak, ‘Yönetimden ayrılacağım. Başkan Yılmaz derhal istifa etmelidir’ dedi.
Bunları da Beğenebilirsiniz