Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Trabzon'da cinayet davasında karar

  AA
  20 Ekim 2005 - 16:49Son Güncelleme : 20 Ekim 2005 - 16:49

  Trabzon'un Akçaabat İlçesi'nde Oktay Cinemre'yi bıçakla öldürdüğü, Hasan Akdeniz'i ise yaraladığı gerekçesiyle yargılanan 2 sanıktan biri 13 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı, diğer sanık ise beraat etti.

  Trabzon Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, “kasten adam öldürmek” suçundan tutuklu sanık Şevki Berber hazır bulundu. “Kasten adam öldürmeye iştirak” suçundan tutuksuz yargılanan Tutku Kamiloğlu ise duruşmaya gelmedi.

  Sanık Berber, son savunmasında kimseyi isteyerek öldürmediğini savunarak, “Olay bir anlık bilinçsizce bir hareketten meydana geldi. Çok üzgünüm” dedi.

  Cumhuriyet Savcısı esas hakkındaki mütalaasında, sanık Kamiloğlu'nun suçu işlediğine dair delil bulunmadığından dolayı beraatını, sanık Berber'in ise kasten adam öldürmek suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.

  Sanık Berber'i önce müebbet hapis cezasına çarptıran mahkeme heyeti, daha sonra, öldürülen Oktay Cinemre'nin olaydan önceki hareketlerini sanık lehine kabul ederek cezayı 16 yıla indirdi, ardından duruşmalardaki iyi halinden dolayı, sanık Berber'i 13 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırdı.

  Mahkeme heyeti, tutuksuz yargılanan Tutku Kamiloğlu hakkında kasten adam öldürmeye teşebbüs suçundan kamu davası açılmış olsa da suçu işlediğine dair delil bulunmadığından dolayı beraatına karar verdi.

  Trabzon'un Akçaabat İlçesi'nde 28 Kasım 2004 tarihinde Oktay Cinemre ile Şevki Berber arasında çıkan tartışma sonucu, Berber, Cinemre'yi karnından, yanında bulunan Hasan Akdeniz'i ise kolundan bıçakla yaralamış, hastaneye kaldırılan Cinemre, müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı. Olayın ardından Şevki Berber ile Tutku Kamiloğlu çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmış, daha sonra Kamiloğlu, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı