TRABZON HABERLERİ

Trabzon'da 450 başarılı öğrenciye bisiklet dağıtıldı

DHA
24 Nisan 2016 - 14:35Son Güncelleme : 24 Nisan 2016 - 14:36

Trabzon'da 450 başarılı öğrenciye bisiklet dağıtıldı

DHA

TRABZON (DHA) - Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı ve Aşı Haftası etkinliği kapsamında düzenlenen Halk Sağlığı Panayırı, Zağnos Vadisi’nde gerçekleştirildi. Hareketli yaşamı teşvik için il genelinde 450 başarılı öğrenciye bisiklet hediye edildi.

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Garnizon Komutanı Albay Okçin Akşit, İl Halk Sağlığı Müdürü Köksal Hamzaoğlu, Trabzon İl Müftüsü Keramettin Demir, kamu kurumlarının yetkilileri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşın hazır bulunduğu panayır mehteran takımının konseri ile başladı ve halk oyunları gösterileri ile devam etti.

BİREYLERİN YÜZDE 72’Sİ FİZİKSEL AKTİVİTE YAPMIYOR

Açılış konuşmasını yapan Trabzon İl Halk sağlığı Müdürü Köksal Hamzaoğlu, “Hareketsiz yaşam modern toplum için en önemli halk sağlığı problemidir. Meme ve kolon kanserlerinin dörtte biri, diyabet ve kalp hastalıklarının üçte biri fiziksel hareketsizlikten kaynaklanmaktadır. 2010 yılında yapılan araştırmaların sonuçlarına göre ülkemizde bireylerin yaklaşık yüzde 72’si fiziksel aktivite yapmamaktadır” diyerek hareketli yaşamın önemine dikkat çekti.

ÇOCUKLARIMIZI HAMBURGER İLE BESLEMEYECEĞİZ

Katılımcılara seslenen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu da hareketli yaşamın önemine vurgu yaparak, “Hareketli yaşayacağız. Trabzon için bu çok önemli. Bankada işi olan arabasıyla veznenin önüne kadar gitmeyecek. Trabzon’da yürüyerek ulaşamayacağımız yer yok. Çocuklarımızı hareketli yaşama alıştıracağız ve fast food ile beslemeyeceğiz. Sigara içmeyeceğiz, içirtmeyeceğiz” dedi.

KÖSEOĞLU: EN BÜYÜK SERVETİMİZ ÇOCUKLARDIR

Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu da, çocukların sağlıklı bireyler olarak yetiştirilmesi için anne babaların üzerine düşen sorumluluklara dikkat çekti. Hareketli yaşamın sağlıklı yaşam için en önemli unsurlardan biri olduğunu söyledi. Köseoğlu, 450 bisiklet dağıtılacağına işaret ederek, “En büyük servetimiz çocuklardır. Onları, geleceğimiz için hem sağlıklı beslenmeye, hem de spor yapmaya alıştırmamız lazım. Trabzon metrekaresine en fazla spor tesisi düşen şehirdir. Tesislerden yararlanmak, sağlıklı bir nesil yetiştirmek görevi bizlere, anne babalara düşmektedir” diye konuştu.

BÜTÜN GENÇLERİMİZİ BİSİKLET VE SPORLA BULUŞTURACAĞIZ

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz ise, Trabzon’da bu yıl başarılı olan öğrencilere 2 bin bisiklet vermeyi planladıklarını dile getirdi. Vali Öz, “Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın sağlıklı yetişmesi için hepimize düşen önemli görevler var. Bakanlığımız çocuklarımızın sağlıklı yetişmeleri için projeler uyguluyor. Biz de hem okullarımızda, hem kurumlarımızda, hem günlük hayatımızda sportif faaliyetlere teşvik ediyoruz. Bunlardan birisi de bisiklet. Bugün 450 bisiklet vereceğiz. Geçmiş dönemlerde de 425 bisiklet dağıtıldı. Bu yıl içinde inşallah 2 bini geçeceğiz. Başarılı olan, çalışan ve bütün gençlerimizi bisiklet ve sporla buluşturacağız” dedi.

Panayırda gerçekleştirilen protokol konuşmalarının ardından Trabzon’un 18 ilçesinde tespit edilen 450 başarılı öğrenciye Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen bisikletler törenle teslim edildi.
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden Trabzon'da 450 başarılı öğrenciye bisiklet dağıtıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Nisan 2016 tarihinde saat 14 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Trabzon'da 450 başarılı öğrenciye bisiklet dağıtıldı haberi güncellenecektir.

  TRABZON NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   03:32
  • Guneş
   05:25
  • Öğle
   12:36
  • İkindi
   16:25
  • Akşam
   19:26
  • Yatsı
   21:04
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı