Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzon'a da Beşiktaş taktiği

Siyah beyazlıları Alex’in ilk dakikadaki golü ile yıkan Daum, futbolcularından yine oyuna baskılı başlamalarını ve ilk bölümde golü bularak rahatlamalarını istiyor.

Altan TANRIKULU
SON GÜNCELLEME

PAZAR günü şampiyonluk maçına çıkacak olan Fenerbahçe’de Trabzonspor’u devirmenin hesapları yapılıyor. Daum’un takıma Beşiktaş derbisini örnek verip, “Maça baskılı başlamalı ve seyirci desteğiyle rakibi sahasında tutmalıyız. Beşiktaş maçında olduğu gibi oyunun ilk bölümünde golü bulursak rahatlarız. Aksi halde tribünler strese girebilir” şeklinde konuştuğu öğrenildi.
Sabırlı olun
Maç boyu skor ne olursa olsun oyuncularından oyun disiplinine sadık kalmalarını isteyen Daum, “Bizi buraya sabırlı futbolumuz getirdi. Bunu hiç unutmayın. Ama aynı oyun tarzıyla kupa finalinde öne geçmemize karşın kazanamadık. Ankara’da olduğu gibi bir gol bulsak bile tempomumuz düşmemeli ve rakip topa bizden fazla sahip olmamalı. Bunun için top rakipteyken alanımızı iyi kapatıp, topa sahip olduğumuzda iyi pas yapmalıyız. Birbirinize yakın olun” ifadelerini kullandı.
Baroni kararsızlığı
Daum’un Trabzonspor maçında ideal kurgusunu koruması beklenirken, Ankaragücü maçında sahalara geri dönen ve çok güzel bir gol atan Baroni konusunda kararsız olduğu öğrenildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler