« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzon yönetiminde istifa krizi

Trabzonspor Başkan Yardımcısı Sebahattin Çakıroğlu, görev başında olduklarını açıklayan yöneticiler İrfan Coşkun ve Osman İlyas'ın istifalarını beklediklerini belirterek, "O arkadaşlarla çalışmak istemiyoruz" dedi.

YUNUS EMRE SEL - TRABZON / DHA
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor Başkan Yardımcısı Sebahattin Çakıroğlu, dün yaptıkları açıklamalarla, "Görevimizin başındayız" diyen Sağlık Kurulu Başkanı M. İrfan Coşkun ile Satın Alma ve Personel Sorumlusu Osman İlyas hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Her iki yöneticinin ilk yönetim kurulu toplantısında verilen görevleri beğenmemesiyle başlayan kriz sonrasında istifalarını isteyen Çakıroğlu, yöneticiler İrfan Coşkun ve Osman İlyas'ın açıklamalarını okuduklarını belirterek, "Onlar çalışmak istese de biz o arkadaşlarla çalışmak istemiyoruz. Kimse bu kulübün üstünde değil. Herkes kulüp için çalışmalı, koltuk için değil" dedi.

"O ARKADAŞLARIN YERİNE GÖREVLENDİRME YAPTIK"
Doğan Haber Ajansı (DHA)'ya yaptığı açıklamada iki yöneticinin kendilerine verilen görevden alındıklarını anlatan Çakıroğlu, şunları söyledi:
"Biz onlarla çalışmıyoruz. Görevlerinin başında değiller. Onların yerine görevlerini yapan arkadaşlarımız var. Yolumuza devam ediyoruz. O arkadaşlarımızın bulunduğu konumda çalışanlar görevlerini gayet de iyi yapıyorlar. İstifa beklentimiz devam ediyor.  Sözümüzün arkasındayız. Kendilerine zoraki bir istifa baskımız söz konusu olmaz ama bundan sonraki süreçte kendileri ile çalışmayacağımızı açık bir şekilde söylüyorum."

İMZALAR HAFTA İÇERİSİNDE
Çakıroğlu, taraftarların imza beklentisiyle ilgili olarak da, "teknik kadroyu oluşturduk. Ama başka öncelikli işlerimiz de vardı. Bunları hallettik. Tolunay hocayla bir görüşme yaparak resmen yollarımızı ayıracağız. Trabzonspor'un evladıdır. Biz onun gönlünü alacağız. Mustafa hoca ve Fatih Tekke ile de hafta içerisinde anlaşma imzalamayı düşünüyoruz. Şu anda bir çok koldan çalışmalarımız devam ediyor. Zor bir süreç var ve bu sürecin üstesinden gelmek için tüm yönetici arkadaşlarımız var gücüyle çalışıyor. Trabzonsporlular rahat olsun" dedi.

HENRİQUE: "ÇOK DAHA İYİ OLABİLİRDİM"
Trabzonspor'un Brezilyalı futbolcusu Paulo Henrique de, kendisi için çok iyi geçmeyen bir sezonu geride bıraktığını söyledi. Henrique, çok fazla oynama şansı bulamadığını belirterek, "Sezon başındaki dönem ve sezonun ilk yarısı benim için zor geçti ve çok az oynama şansı buldum. Açıkçası moralim bozulmuştu. Takımımızın aldığı sonuçlarda bizi üzdü" dedi.

HACIOSMANOĞLU'NDAN BAKAN BAYRAKTAROĞLU'NA ZİYARET

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ı İstanbul'da ziyaret etti. Trabzonspor Kulübü'nün yeni başkanı Hacıosmanoğlu'nu kabul eden bakan Bayraktar, yeni yönetimin bordo-mavili camiaya hayırlı olmasını diledi. Ziyaret sırasında bir açıklama yapan Bayraktar, Trabzonspor'a hep destek vereceklerini belirterek, "İnşallah özlenen şampiyonluluğa Trabzonspor kavuşur. Bizde elimizden gelen desteği bugüne kadar verdik, bundan sonra da vereceğiz. Her zaman Trabzonspor'un yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Trabzonspor'un yeni başkanı Hacıosmanıoğlu'nu kutluyorum, en kısa zamanda da Trabzonspor Kulübü'nü ziyaret edeceğiz" ifadelerini kullandı. Bordo-mavili kulübün başkanı Hacıosmanoğlu ise Bayraktar'a teşekkür ederek, "Bakan Bayraktar, Trabzon'un ve bizlerin ağabeyi. Kendisi her zaman Trabzonspor Kulübü'nün yanında oldu ve desteğini hiçbir zaman esirgemedi. Bundan sonra da esirgemeyeceğine inanıyorum. Her zaman Bakanımızı yanımızda görmek istiyoruz" şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz