« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzon yabancılaştı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Başkan Mehmet Ali Yılmaz'ın ‘‘Altyapıya yönelip yöre gençlerine sahip çıkacağız’’ demesine rağmen 23 kişilik kadronun çoğunluğu dışarıdan geldi. Sadece 5 futbolcu Trabzon doğumlu.

Trabzonspor'da Trabzon doğumlu 5 futbolcu kaldı: Metin Aktaş, Fatin, Okan, Mehmet İpek ve Selahattin. Başkan M.Ali Yılmaz, göreve geldiğinde, ‘‘Takımı yabancılardan arındırıp yörenin gençlerine sahip çıkacağız. Alt yapıyı da güçlendireceğiz’’ demesine karşın bu sezon bordo mavili takımın gönderme kararı aldığı futbolculardan 13'ü Trabzon doğumluydu.

Son 2 sezonda Soner, Hamdi ve Lemi gibi Trabzonlu futbolcuların dışlanmasından sonra Hami Schalke 04'e gönderildi. Milne'nin gelişinden sonra da Ali Nadir, Murat, Akın, Gökhan, Teoman, Kadir, İskender, Hüseyin ve Oğuzhan başka kulüplere satıldı. Muhammet alt yapıya gönderilirken Ragıp ve Ahmet ise kiralıklar listesine kondu.

Asbaşkan Hikmet Onur ise takımdan ayrılması kararlaştırılanlarla ilgili olarak, ‘‘Gordon Milne'nin bilerek ve art niyetli olarak Trabzon kökenli futbolcuları gönderdiğini düşünmüyoruz’’ dedi. Gordon Milne de, ‘‘Trabzonlu futbolcuların büyük bir çoğunluğu çok genç. Hepsinin başka takımlara giderek deneyim kazanması gerekir’’ diyerek kararlarını savundu.

HAMİ DE GİTTİ

Trabzonspor'da altyapıdan yetişen oyuncular A Takım'da forma şansı bulamadan satılıyor yada kiralanıyor. Hami gibi yıldızlaşan isimler ise zaman içinde başka kulüplere satıldı.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler