Gündem Haberleri

  Trabzon’u şok eden kurşun

  Bünyamin AYGÜN TRABZON,(DHA)
  25.11.2001 - 01:53 | Son Güncelleme:

  Trabzonspor eski Asbaşkanı Kenan İskender, dün aracına binerken uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralandı.

  Değirmendere Semti'nde kendisine ait mobilya mağazasından öğle saatlerinde çıkan İskender'e 61 EN 162 plakalı bir otomobilden ateş açıldı. Göğsüne 7 kurşun isabet eden İskender, Farabi Hastanesi'nde ameliyata alınırken, saldırgan Soner Özsandıkçı, Fatih Mahallesi'nde durdurulan otomobilde yakalandı.

  Akçaabat Sebatspor'un eski futbolcularından Turgay Özsandıkçı'nın kardeşi olduğu belirlenen 40 yaşındaki Özsandıkçı saldırıyı gurur meselesi yüzünden gerçekleştirdiğini söyledi. İskender'den 3 gün önce borç istediğini belirten Özsandıkçı, ‘‘Bana sert çıktı ve 'Git çalış, genç adamsın' diyerek beni aşağıladı. Ben de ona gereken cezayı verdim’’ dedi.

  İskender'in silahlı saldırıya uğraması, Trabzon'da tam bir şok etkisi yarattı. Milli Takımlar Sorumlusu Şenol Güneş ile Trabzonspor Kaptanı Hami Mandıralı da, olayı duyunca Farabi Hastanesi'ne koştular. Güneş, ‘‘Kenan İskender, Trabzon'un yetiştirdiği ender insanlardan biridir. Ona kurşun sıkanları kınıyorum. Dilerim kısa zamanda sağlığına kavuşur’’ dedi.

  Doktorlar ise karaciğeri, böbrek ve bağırsakları parçalanan İskender'in omuriliğinin de zedelendiğini belirterek ‘Vücudunda kalıcı hasar olabilir’ diye konuştular.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı