« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzon kaynıyor

UEFA vizesini Galati’ye kaptıran bordo mavililer elenmenin şokunu yaşarken, yönetim ve Ziya Doğan eleştiri bombardımanına tutuldu. Taraftar siteleri de protesto için ekran kararttı.

Yunus Emre SEL / DHA
SON GÜNCELLEME
TRABZONSPOR karıştı. Intertoto Kupası’nda Rumen ekibi Otelul Galati’ye iki maçta da yenilerek UEFA Kupası’nın kapısından dönen bordo mavililer, mateme bürünürken başkan Nuri Albayrak ve teknik direktör Ziya Doğan, camianın hedef tahtası oldu. Transfer politikasıyla eleştiri bombardımanına tutulan yönetimin hedefindeki ismi ise Doğan oldu. Elenmenin şokuyla yapılan mini toplantıda bazı yöneticilerin Doğan’ın geleceğini masaya yatırdığı, ancak başkan Nuri Albayrak’ın, "Şimdilik bekleyelim" önerisini getirdiği ifade edildi.

Lütfen zorlamayın

Kolay olarak görülen turun kaybedilmesi sezon öncesi Trabzonspor camiasında sinirleri iyice gerdi. Büyük şok yaşayan bordo mavili taraftarlar, yönetim ve teknik heyete ateş püskürdüler. Trabzonspor taraftar sitelerinden Avniaker.net, protesto için 1 dakikalık ekran karartma yaptı. Albayrak’a "İstifa et", Doğan’a da, "Çek git, defol" diyen sitenin açıklamasında, "Geldiğiniz günden beri ne sahada ne de saha dışında hiçbir varlık /images/100/0x0/55eac872f018fbb8f8966de8gösteremediniz. Başarı denilebilecek hiçbir nokta yok. Biraz yüzünüz kalmışsa lütfen zorlamayın ve çekin gidin artık" ifadeleri kullanıldı.

40. yılda hüsran

Kalearkasi.net adlı taraftar sitesinin de tepki adresi aynıydı. "Büyük protesto" başlıklı açıklamasında yönetim ve Doğan topa tutuldu. 1967tsbirlik.com adlı internet sitesinde de "Lütfen bırakın yakamızı" başlığı altında eleştiri bombardımanı vardı. Yattara için de ’defol’ ibaresi kullanıldı. Bu arada Trabzonspor’un Avrupa’ya erken veda etmesi, 2 Ağustos’ta yapılacak 40. yıl etkinlikleri öncesi de moralleri bozdu.

YATTARA’YI DA SİLDİLER

O.Galati’ye iki maçta da yenilerek elenen Trabzonspor’da taraftarların öfkesinden Yattara da nasibini aldı. Taraftarlar, Nuri Albayrak ve Ziya Doğan’ın yanı sıra Gineli futbolcudan da çekip gitmesini istedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz