Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzon kaynıyor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bordo mavililer 1. Lig'e çıktığı 1974'ten beri ilk kez 10. sıraya düşerken, tarihinin en kötü istatistiklerine sahip oldu. Eski başkan ve yöneticiler başkan Yılmaz ile yönetimini istifaya çağırdı.

Trabzonspor ligde tarihinin en kötü dönemini yaşıyor. Bordo mavililer, 1.Lige çıktığı 1974-75 sezonundan sonra hiç bir zaman ligde 10.sıraya düşmemişti. Trabzonspor, ligde 19. hafta sonunda lider Galatasaray'ın 23 puan gerisine düştü. Bordo mavililer 7 galibiyet, 5 beraberlik ve 7 mağlubiyet alırken attığı 22 gole karşılık, kalesinde 20 gol gördü ve tarihindeki en kötü istatistiğe sahip oldu.

Kupadan elenilmesi ve ligdeki acı tablo nedeniyle eski başkan ve yöneticiler, başkan Mehmet Ali Yılmaz ve yönetimini istifaya çağırdı ve şu görüşlere yer verdi: ‘‘Başkan ve yönetim, artık görevi bırakmalı. Uyguladıkları politikalarla, Trabzonspor'a çok şey kaybettirdiler. Hem ekonomik, hem teknik, hem de idari olarak Trabzonspor iflasın eşiğine geldi.’’

Başkan Yılmaz ise ‘‘G.Saray karşısında kupada hakem Oğuz Sarvan, ligde Kadir Tozlu'nun kurbanı olduk. Ağır bir kararla Mehmet İpek'i oyundan attı. Sergen'i es geçti. Vugrineç ve Orhan'ın pozisyonlarında penaltıları vermedi. İnsiyatifini G.Saray'dan yana kullandı, yenilmemiz için elinden geleni yaptı. Federasyon başkanı ve kurullarının G.Saraylı olduklarını biliyoruz. Bunun faturasını bizler ödüyoruz. Ama artık yeter’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler