TRABZON HABERLERİ

Trabzon İpekyolu Sağlık Turizmi Derneğinden Vali Öz'e ziyaret

AA / Meltem Yılmaz
20.01.2015 - 17:03Son Güncelleme :

- Öz: "Gelişen turizmi sağlık hizmetleriyle desteklemek ve bunun yanında sağlık turizmi olarak yeni bir pazar oluşturmak gerekli"

YEREL HABERLER TRABZON

AA / Meltem Yılmaz

TRABZON (AA) - Trabzon İpekyolu Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Prof. Dr. Ahmet Kalaycı ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, Vali Abdil Celil Öz'ü makamında ziyaret etti.

Öz, ziyarette yaptığı konuşmada, dernek üyeliğine ve yönetim yapısına bakıldığı zaman kapsayıcı bir kadronun oluşmasının son derece güzel bir oluşum olduğunu belirtti.

Bölgenin ve Trabzon'un turizm açısından önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Öz, "Türkiye'nin ve Trabzon'un hedefleri var. Bu hedefleri gerçekleştirmek için adım adım ilerliyoruz. Hem altyapı hem de hizmet sektörüne yapılan yatırımlarla toplamda 3 milyonu bulan yerli yabancı ziyaretçi sayımız ile bunun içerisinde 300 bin civarında Arap turist ziyaretçimizle önemli bir avantaja sahibiz" dedi.

Öz, Trabzon'un bir başka avantajının da pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli yatırımlara sahip olması olduğunu vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Üniversite hastanemiz, kamu hastanelerimiz ve standardı yüksek özel hastanelerimizle sağlık alanında önemli yatırımlara sahibiz. Bu potansiyelimizi iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Dünyada sağlık turizmi ve yaşlıların hizmetlerine yönelik önemli bir pazar söz konusu. Dolayısıyla buradan bir pay almak gerekiyor. Gelişen turizmi sağlık hizmetleriyle desteklemek ve bunun yanında sağlık turizmi olarak yeni bir pazar oluşturmak gerekli. Neticede toplam 3 milyon turistin sağlık hizmetine ihtiyacı olacaktır."

Sağlık turizminin tanıtımı ile ulusal ve uluslararası kongrelerdeki sempozyumlara katılmak açısından da dernek yapılanmasının önemli olduğuna dikkati çeken Öz, derneğin ulusal ve uluslararası çalışmalarda, turizmle ilgili Trabzon'daki platformlarda daha güçlü yer alınması ve eksikliklerin görülmesi anlamında adım olacağını sözlerine ekledi.

Kalaycı da sağlık turizminin artık dünyada yükselen bir eğilim olduğuna işaret etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden Trabzon İpekyolu Sağlık Turizmi Derneğinden Vali Öz'e ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ocak 2015 tarihinde saat 17 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Trabzon İpekyolu Sağlık Turizmi Derneğinden Vali Öz'e ziyaret haberi güncellenecektir.

  TRABZON NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:51
  • Guneş
   06:31
  • Öğle
   12:17
  • İkindi
   15:16
  • Akşam
   17:41
  • Yatsı
   19:09
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı