Spor Trabzon halka açılıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Trabzon halka açılıyor

YEREL HABERLER TRABZON HALKA AÇILIYOR

3 büyüklerden sonra bordo mavililer de borsaya giriyor. Nisan ayında yürürlüğe girecek olan projede 30 milyon dolar gelir bekleniyor. Üç büyüklerin ardından Trabzonspor da borsa giriyor.

Bordo mavili kulübün başkanı Atay Aktuğ, dün İstanbul’da düzenlenen gecede davetlilere halka arz ile ilgili bilgileri anlattı. Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin Levent’teki tesislerinde gerçekleştirilen geceye, Aktuğ’un yanı sıra Trabzonspor Sportif Yatırım Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Şener Yavuz, Deniz Yatırım Genel Müdürü Cafer Bakırhan ile Trabzonspor Genel Müdürü Burak Gürdal da katıldı. Başkan Aktuğ, amaçlarının kendilerinden önce halka açılan G.Saray, F.Bahçe ve Beşiktaş’ı geride bırakmak olduğunu söylerken, Cafer Bakırhan, hisselerin yüzde 25’inin halka arz edileceğini belirtti. Nisan ayında yürürlüğe girmesi planan projede bordo mavililer, 30 milyon dolar civarında gelir bekliyor.

Bu arada Atay Aktuğ, teşvik priminin önlenemeyeceğini söyledi. Teşvik primi için acı konuşan Aktuğ, ‘Örneğin ben bir takımın en önemli oyuncusuyla samimiyim. Kendisine telefon açıyorum. Bizim için oynayın, diyorum. O da benim için çok büyük mücadele ortaya koyuyor. Bu da teşviktir. Ama işin içine para girdiğinde iş boyut değiştiriyor. İşte bu çok çirkin. Bunu konuşmanın bir anlamı yok, diyoruz. Çünkü ispatlayamıyorsunuz’ dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle