« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzon, Fernandao ve Alex'ten vazgeçti

Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, dış transferde Fernandao ve Alex'in transferinden vazgeçtiklerini belirterek, "Bu futbolcuların transferlerinde önceki yönetimden kalan çeşitli sorunlarla karşılaştık. Dolayısıyla transferlerinden vazgeçtik. Kulübün menfaatleri doğrultusunda hareket ediyoruz. Camiamız biraz daha sabırlı olsun gerekeni yapacağız" dedi.

Yunus Emre SEL / TRABZON - DHA
SON GÜNCELLEME

"BİRÇOK FUTBOLCU İLE ANLAŞTIK"

Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, transferde hata yapmamak için büyük bir titizlik içerisinde çalıştıklarını belirterek, "Çok aceleci davranarak kulübün menfaatlerine bir zarar gelmesini istemiyoruz. Basında yer alan eleştirileri dikkate alıyoruz, ama bunların etkisinde kalarak kulübün zarar göreceği bir hamle yapmak istemiyoruz. O nedenle taraftarlar ve camia biraz daha hoş görülü ve sabırlı olsun. Birçok futbolcu ile anlaşılmış durumdayız. Bu futbolcuların kulüpleri ile olan bonservis bedelleri üzerinde pazarlıklarımız sürüyor. Anlaştığımız futbolcuların kulüplerine gerekli bonservis bedellerini versek alacağımız yarın burada olurlar. Ama Trabzonspor da bu işten zarar eder. O nedenle biz transferi kulübün menfaatlerine uygun bir şekilde halletmek istiyoruz. Gereksiz ve uygun olmayan eleştiriler kulübe zarar verir. Herkes daha duyarlı olsun biz gereğini yapmaya çalışacağız" dedi.

"GEREKENİ YAPACAĞIZ"

Hacısalihoğlu, Fernandao ve Alex'in transferinden vazgeçtiklerini de belirterek, "Fernandao ve Alex'in isimleri gündeme geldi. Ancak sadece transferleri mümkün mü diye bir sorduk. Fakat Trabzonspor'un orada daha önce yaptığı transfer çalışmaları sonucunda ilişkiler pek iyi yürümedi. Oyuncularda bu konuda Trabzonspor'a sıcak bakmıyor. Israr etmenin kulübün menfaatine olacağını düşünmediğimiz için o konuda transfer çalışmalarından vazgeçtik. Biz Trabzonspor'un menfaatleri neyi gerektiriyorsa onu yapacağız. Aynı mevkiye bir çok oyuncu alarak bir yığılma yapamayız" diye konuştu.

ESKİ VALİLER ŞAMPİYONLUK İSTEDİ

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Trabzon'a gelen Trabzon'un eski valileri, Trabzonspor müzesini ziyaret etti. Trabzon Valisi Nuri Okutan ve Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu'nun da eşlik ettiği eski valiler ve eşlerinden oluşan 48 kişilik heyet Trabzonspor müzesine hayran kaldı. Hayrettin Hacısalihoğlu'nun kendilerine hediye ettiği formaları alan Valiler, en kısa zamanda Trabzonspor'dan bir şampiyonluk beklediklerini söylediler. Trabzon Valisi Nuri Okutan'da, Trabzonspor'u şampiyon görmeyi çok istediklerini belirterek, "Bunun için Valilik olarak biz elimizden geleni yapacağız. Biz öncelikli olarak Trabzonspor müzesini daha geniş bir yere taşıyarak, yeni kupalara yer açacağız" dedi.

STAT KAPASİTESİ 5 BİN ARTACAK

Öte yandan Trabzonspor Yönetim kurulu haftalık olağan toplantısını Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu başkanlığında M. Ali Yılmaz Tesisleri'nde gerçekleştirdi. 41. yıl kutlamaları çerçevesinde yapılan hazırlıkların değerlendirildiği toplantıda, bordo-mavili takımın yurt dışı kampı nedeniyle etkinliklerin 17 - 18 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilmesi uygun görüldü. Toplantıda, Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nun yenileme çalışmaları kapsamında kale arkası tribünlerinin 2 bin 500'er kişilik artışla stat kapasitesinin toplam 5 bin kişi yükseltilmesi doğrultusunda hazırlanan projenin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne sunulması kararlaştırıldı. Bu arada kombine kart satışlarının da kısa süre içerisinde başlatılması konusunda görüş birliğine varıldı.

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz