Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Trabzon, F.Bahçe ve biz"

Bursaspor'un deneyimli savunma oyuncusu ve kaptanı Ömer Erdoğan, sezon sonunda şampiyonluğu yeniden yaşamak istediklerini belirtti ve zirve mücadelesinin 3 takım arasında süreceğini ifade etti.

EMRE KOŞAK - ANTALYA / DHA
SON GÜNCELLEME

Ömer, "Trabzonspor, Fenerbahçe ve bizimle birlikte bu üç takım arasında zirve mücadelesi devam eder" dedi.

Spor Toto Süper Ligi'nin ikinci yarı hazırlıklarını Antalya'da sürdüren Bursaspor'un deneyimli savunma oyuncusu Ömer Erdoğan antrenman sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin başarısızlıklarını yaptıkları transferlerle kapatmaya çalıştıklarını ifade eden Ömer, "Kendilerini bu şekilde gündeme getiriyorlar. Tabii ki çok ciddi rakiplerimiz. Ancak bana göre Trabzonspor, Fenerbahçe ve bizimle birlikte bu 3 takım arasında zirve mücadelesi devam eder. Beşiktaş çok kaliteli oyuncular almış olabilir ama bu futbolcuların uyum sorunu yaşayacağını düşünüyorum. İnşallah bu yarışta galip gelen taraf biz oluruz. İkinci yarı daha zor geçecek. Bütün takımlar güçlendi. Üst sıradaki takımlar zirve mücadelesinde bulunacak ve alt sıradakiler de ligde kalma mücadelesi verecek. Biz bu zorulklara kamp döneminde iyi çalışıp iyi bir başlangıç yapıp üstesinden geleceğimize inanıyorum" diye konuştu.

ÇALIŞMALARIMIZIN MEYVESİNİ ALACAĞIZ

Devre arası kamqının neşeli ve bir o kadar da yorucu geçtiğini söyleyen tecrübeli futbolcu, "Hem yoruluyoruz hem de idmandan zevk alıyoruz. Zaten bizim takımımızın özelliği, çalışmayı seven ve idmanlarda tıpkı maçlardaki gibi idman maçları olsa bile herkesin ciddi bir şekilde mücadele etmesi. İnşallah bu çalışmalarımızın meyvesini de ligde ve kupada alacağız" şeklinde konuştu.

İYİ TAKIM OLDUĞUMUZU GÖSTERDİK

İlk yarıda yoğun maç trafiğini geride bıraktıklarını ve ikinci yarıda hedeflerine ulaşmak istediklerini vurgulayan kaptan Ömer, "Tabii ki ilk yarı çok yoğun program vardı ama ona rağmen topladığımız puanlarla ne kadar iyi takım olduğumuzu gösterdik. Hocamız ilk yarıda gereken revizyonu yapmıştı. Şimdi de kupa var ve inşallah bu yoğunluğu geçip sezon sonunda hedeflediğimiz yerde oluruz" dedi.

ÇOK İYİ İLK YARI PERFORMANSI GÖSTERDİK

Şampiyon olduktan sonra Bursaspor'un aynı başarıyı gösteremeyeceğini ve düşüş yaşayacağını söyleyenlerin olduğunu hatırlatan Ömer Erdoğan şunları söyledi:

"Yoğun maç trafiğine rağmen biz bunun tersine çok iyi bir ilk yarı performansı gösterdik. Demek ki kalitemiz ortada. Geçen sene de ikinci yarı şampiyonluk baskısıyla oynadık ve o dönemi iyi atlattık. Bu yıl daha tecrübeliyiz ve baskısız bir şetilde hedefe daha güzel ulaşacağız."

 


Bunları da Beğenebilirsiniz