TRABZON HABERLERİ

Trabzon Elektrik Mühendisleri Odası Vali Öz'ü ziyaret etti

DHA
31.03.2016 - 13:47Son Güncelleme :
DHA

TRABZON, (DHA) – Bir süre önce yapılan Genel Kurul sonrasında yeniden göreve gelen TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Trabzon Şube Başkanı Prof. Dr. Hasan Karal ve Yönetim Kurulu üyeleri, Vali Abdil Celil Öz’ü ziyaret etti.

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Trabzon Şubesi yeni yönetimin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Öz, sivil toplum kuruluşları ile istişareye önem verdiklerini belirterek, “Sivil toplum kuruluşlarımız ve mesleki odalarımız şehrimizin yararına yapılması gereken çalışmalarda bizlere yardımcı oluyor. Dolayısıyla ilimizin kalkınması ve gelişmesine katkı veriyorlar. Elektrik Mühendisleri Odası'nın çalışmalarını ve katkılarını önemsiyorum. Günümüzde enerji çok önemli. Özellikle yenilenebilir enerji kaynakları bakımından ülkemiz zengin. Bu kapsamda sizin gibi kuruluşların bilimsel çalışmalar yapması bu enerjilerden istifade etmemizi sağlayacaktır. Böylece ülkemizi kalkınmasına, gelişmesine katkı yapabiliriz. Ayrıca KTÜ bünyesinde oluşturduğunuz televizyonla hem üniversitenin tanıtımı, hem de halkımızın bilinçlendirilmesine katkı vereceksiniz. Bilim ve iletişim çağında bu tür sistem çalışmalarının önemi çoktur. Bu katkılarınız için sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Aynı zamanda da KTÜ TV Genel Koordinatörlüğünü de yürüten Elektrik Mühendisleri Odası Trabzon Şube Başkanı Hasan Karal da, kentin gelişmesi ve kalkınması için çalıştıklarını belirterek, “Bilindiği gibi üniversitemiz bünyesinde KTÜ TV kuruldu. Amacımız üniversitede okumakta olan öğrencilerimize mesleklerin tanıtımını, altyapı çalışmalarını anlatarak kendilerini geliştirme fırsatı sunmaktır. Şimdilik Web üzerinden yayın yapan KTÜ TV çok yakında karasal yayına başlayacak” diye konuştu.

Elektrik alanında yaşanan sorunların konuşulduğu ziyarette başkan Karal, özellikle yaylalardaki elektrik sıkıntısının çözümü noktasında da çalışmaların yürüdüğünü ifade ederek, güneş ve rüzgar enerjisi ile ilgili alternatif çalışmaların da gündemde olduğunu söyledi.

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden Trabzon Elektrik Mühendisleri Odası Vali Öz'ü ziyaret etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 13 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Trabzon Elektrik Mühendisleri Odası Vali Öz'ü ziyaret etti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı